У Севастополі міліція не пустила до штабу ЧФ Росії студентів, які вимагають повернення маяків

24 Серпня 2011, 21:17

Ще на підступах до російського штабу представник Державної виконавчої служби Міністерства юстиції зачитала студентам вимога місцевого суду, за якою біля штабу ЧФ РФ заборонено не тільки проводити пікет, а й "ходити пішки організованою групою".

У свою чергу начальник міліції громадської безпеки МВС України в Севастополі Сергій Помєлков офіційно попередив керівника "Студентського братства" Олега Яценка, що у разі невиконання судового рішення, учасники ходи "в залежності від формату дій", будуть притягнуті до відповідальності – від адміністративної до кримінальної.

Після тривалих сперечань з міліціонерами і з судовими виконавцями, близько 10 учасників вуличного походу пройшли з великими прапорами Україні в руках по центральній набережній міста.

Як повідомив представник молодіжної організації Святослав Сірий, запланована хода юридично не була офіційною протесаною акцією, тому на вимогу суду пройшла без будь-яких транспарантів і без встановлення наметів.

"У День Незалежності ми маємо право прийти з державною символікою, зокрема, з великими прапорами. Ми хотіли пройти до штабу ЧФ Росії, щоб запитати у командувача російським флотом, коли будуть передані Україні маяки, які незаконно використовуються військовими", – заявив Святослав Сірий.

"Нагадаю, судовий спір по маяках триває з 2003 року. Але після рішення Господарського суду Криму ми вирішили знову підняти це питання. На прикладі маяка Сарич ми хотіли показати владі і виконавчій службі, що потрапити на маяки, враховуючи нинішнє рішення суду, все ж можна. 20 років триває окупація", – додав він.

У свою чергу керівник ГО "Студентське братство" Олег Яценко заявив, організація ініціює створення системи "громадського контролю за діяльністю іноземних військових формувань в Україні".

Нагадаємо, минулого понеділка 20 активістів "Студентського братства" пікетували маяк на мисі Сарич, в Криму. Учасники акції вимагали від Чорноморського флоту Росії виконати рішення Господарського суду Криму, згідно з яким гідрографічні споруди повинні бути повернуті державі Україні.

Так, увечері в неділю, 21 серпня, учасники акції проникли на територію маяка, де були затримані російськими військовими вже безпосередньо на вежі гідрографічного споруди.