У Пшонки пояснили, чому неохоче порушують справи за зверненнями журналістів

7 Липня 2011, 21:26

Про це сказав заступник генпрокурора Євген Блажівський під час засідання міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

"Дійсно розслідування кримінальних справ за ст. 171 – це є нове. Не було раніше такого складу злочину в кримінальному кодексі, і досвід розслідування не такий великий, тому й справ порушено не так багато", – зазначив він.

За його словами, прокуратура до кінця року ініціює узагальнення фактів про відмову і про порушення кримінальних справ за статтею 171.

"І, можливо, з Вищим спеціалізованим судом дамо якесь роз'яснення, узагальнення, що є такими фактами, а що – ні, та як суд це підтверджує", – додав він.

Таке узагальнення, на думку Блажівського, буде корисним, воно допоможе і слідчим правильно кваліфікувати злочини, і суддям правильно приймати рішення у таких справах, і журналістам.

Прокурор також додав, що рішення ще залежатиме від того, чи діяв журналіст в межах пристойності.

За словами Блажівського, у Генпрокуратурі справами про порушення прав журналістів займаються кілька підрозділів. Генпрокурор створив робочу групу, до якої ввійшли представники всіх цих підрозділів, і яку очолив один із заступників Віктор Занфіров.

"Ця група надаватиме методичну допомогу представникам місцевих прокуратур при розгляді таких питань", – повідомив Блажівський.

Нагадаємо, 7 липня відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, яка створена 6 липня згідно з указом президента.