У ПР пояснюють амністію Попова і Сівковича їхньою непричетністю до побиття і вбивств активістів

12 Лютого 2014, 15:14

"Логіка така, виходячи з кваліфікації дій: якщо це були тортури, вбивства, викрадення людей, то ці люди не підпадають (під амністію – Ред.), незалежно від того, чи був це перший закон про амністію, другий чи третій", – сказав  Мірошниченко.

"Але якщо це були рішення, що не передбачають тортури, викрадення, вбивства, то такі дії підпадають під амністію", – додав він.

Мірошниченко нагадав, що перший ухвалений закон про амністію (у грудні 2013 року) залишився декларацією, оскільки не був забезпечений інструментарієм для виконання.

Водночас другий закон, ухвалений Верховною Радою 16 січня (про внесення змін до грудневий закон) перебував у правовій площині і передбачав амністію для обох сторін протистояння.  У третьому законі (ухваленому Радою 29 січня) виписані умови, за яких застосовуватиметься амністія до учасників акцій протесту.

Мірошниченко зазначив, що порушення закону було з обох сторін протистояння.

За його словами, політики понесли політичну відповідальність – вони відсторонені від посад. Народний депутат також нагадав, що Кабінет Міністрів відправлений у відставку.

"Що стосується юридичної відповідальності, то вона не застосовується, виходячи з політичних переваг. Тут мають бути досліджені юридичні (норми – Ред). І згідно з цими фактами ухвалено рішення уповноваженими органами", – пояснив Мірошниченко.

Відповідаючи на запитання, яку реакцію Майдану може викликати рішення про закриття провадження стосовно Попова, Сівковича та інших фігурантів справи щодо розгону Майдану 30 листопада, Мірошниченко заявив: "Реакція людей залежить від того, яку вони отримують інформацію … Я сподіваюся , що наші колеги правильно це будуть коментувати – як рух до розблокування протистояння".

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що 7 лютого Печерський райсуд закрив кримінальне провадження і виправдав екс-голову КМДА Олександра Попова та колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича у справі про розгін Майдану 30 листопада.

Прокуратура Києва підтвердила закриття справи проти всіх підозрюваних у розгоні Євромайдану на підставі закону про амністію.

читати ще

показати ще