У Києві розпочали демонтаж скандальної надбудови на Будинку профспілок

23 Листопада 2016, 11:04

У Києві почали демонтувати незаконну надбудову на Будинку профспілок. Про це повідомляють ЗМІ.

«Тут вже почали демонтувати останній поверх Будинку профспілок, який був незаконно, як кажуть представники КМДА, добудований. Тут уже будівельні блоки, які знесли. Тут приміщення трохи розібрано. За допомогою крана всі ці будівельні матеріали будуть спускати вниз», – йдеться у повідомленні.

За словами представників КМДА, міська влада судилися з забудовником із 2015 року для того, щоб отримати дозвіл на демонтаж двох поверхів.

«Уже почали зносити кілька стін. Вже є кілька цеглин і будівельні матеріали», – сказав радник міського голови з питань благоустрою Дмитро Білоцерківець.

Він додав: «Забудовник повинен понести відповідальність, згідно з чинним законодавством. Ці два поверхи будуть демонтовані. Після цього він повинен компенсувати місту всі витрати, які понесе місто».

Заступник міського голови Володимир Прокопів додав: «Вулиця Хрещатик в принципі занесена до реєстру як пам'ятник архітектури. І робити тут що-небудь без відповідних погоджень не можна. Цей будинок не зданий в експлуатацію. Відповідно жоден заклад громадського харчування, жоден інший заклад в будинку, який не зданий в експлуатацію, не має права на провадження підприємницької або будь-якої іншої діяльності».

Як повідомлялося, в березні 2016 р. суд визнав незаконною надбудову над київським Будинком профспілок і зобов'язав знести її.

У травні 2015 р. на згорілому під час Евромайдана Будинку профспілок незаконно звели два поверхи загальною площею близько 800 кв. м. У відповідь київська мерія подала до суду з вимогою знести зайві поверхи. У липні 2015 р. київські суди постановили знести незаконно зведені надбудови на Будинку профспілок. Також навесні 2016 р. спалахнув скандал через відкриття у Будинку профспілок закладу під назвою "Каратель".

Нагадаємо, у лютому 2014 року сутички протестувальників із силовиками переросли в озброєне протистояння, під час якого в центрі Києва загинули більше ста людей. Столичний Будинок профспілок, розташований на Майдані Незалежності, використовувався активістами як штаб Національного спротиву. Під час штурму Майдану в ніч із 18 на 19 лютого силовики підпалили Будинок профспілок, щоб протестувальники залишили будівлю.