У Києві можна купити газети сепаратистів

13 Червня 2014, 18:58

Обидві газети відверто сепаратистського напряму. Водночас за стилістикою нагадують газети бульварного характеру.

Головним редактором газети на 24 шпальти – "Хочу в СССР" є С.В, Долгов. При цьому, на першій шпальті опубліковано матеріал за авторством Костянтина Долгова, який підозрюється у навмисному скоєнні підпалу банкоматів.

Долгов позиціонує себе на своїй сторінці у Facebook як політичний консультант і головний редактор сайту glagol.in.ua. З-під варти він був випущений під заставу у 365 тисяч гривень, яку вніс депутат Олег Царьов, з якого вже зняли недоторканість у зв’язку з його сепаратистськими діями.

Інші матеріали, розміщені в газеті, взяті  з проросійських джерел і сайтів на кшталт "Однако", російських видань Комсомольська правда, Взгляд, російських форумів тощо.

Загальний тираж газети 42120 екземплярів, редакції газети розміщена нібито в Маріуполі за адресою вул. Варганова, 1. Водночас телефон, вказаний в газеті, не відповідає.

Газета "Я", згідно з тим, що в ній написано, друкується у Донецьку і має 32 шпальти.

Головний редактор – Алла Медушевська. Вона вже у 2006 році видавала газету  видавничого дому "Я", де публікувалися ще тоді тези, якими наразі маніпулюють російські державні ЗМІ.

Принцип підбору матеріалів в цьому видання такий самий, як і в "Хочу в СССР" – матеріали взяті з інтернет-ресурсів в більшості з Росії.

В СБУ "Українській правді" повідомили, що намагаються відслідковувати появу таких видань.

"Ми встановлюємо осіб і намагаємось цьому протидіяти", – сказала прес-секретар СБУ Марина Остапенко. Крім того, вона повідомила, що співробітники СБУ на трасі "Суми Київ" затримали легковий автомобіль, у багажнику якого було виявлено тисячу примірників газети сепаратистського спрямування "Новороссия".

"З’ясовано, що водій автомобіля, приватний підприємець, погодився за гроші перевезти до Києва друковану продукцію, не вдаючись до змісту газет", – повідомили у прес-службі СБУ.

"Наразі встановлено, що вилучені примірники газети за вказівкою керівництва терористичної організації ДНР були направлені до регіонів України для розповсюдження серед місцевих жителів з метою стимулювання активності проросійськи налаштованих громадян, а також для виправдання терористичної активності сепаратистів на Сході України", – додали в повідомленні.

Наразі співробітники СБУ встановлюють осіб, причетних до розповсюдження незаконної друкованої продукції.