У Конституційній асамблеї обурені заявами Кравчука про можливість зміни Основного закону на референдумі

12 Квітня 2013, 11:48

Зокрема, Олександр Барабаш, Ігор Когут, Микола Козюбра, Ігор Коліушко, Володимир Крижанівський та Микола Мельник просять Леоніда Кравчука внести до порядку денного найближчого засідання Конституційної асамблеї питання про підтвердження нею позиції щодо необхідності дотримання конституційного порядку зміни Конституції.

Згідно зі зверненням, така необхідність викликана тим, що представники чинної політичної влади все частіше висловлюють думку про можливість проведення найближчим часом всеукраїнського референдуму з питань внесення змін до Конституції, над проектом яких працює Конституційна асамблея, в обхід парламенту.

«Не виключає такої можливості також голова Конституційної Асамблеї Леонід Кравчук, про що свідчать його висловлювання в засобах масової інформації. За повідомленнями окремих політиків і ЗМІ влада вже приступила до організаційної підготовки з проведення такого референдуму», – наголошується у зверненні.

Крім того, члени асамблеї підкреслюють неприпустимість реалізації закону «Про всеукраїнський рефередум»,  в частині прийняття на референдумі рішення про зміну чинної Конституції.

На думку членів асамблеї, це може призвести до руйнування конституційного ладу України, поставить під загрозу її євроінтеграційні прагнення, а також демократичний і правовий розвиток країни.

Як повідомлялося, екс-президент та голова Леонід Кравчук заявив, що вважає проведення референдуму щодо зміни Конституції  є цілком реальним. «Все можливо. В історії держав бували такі випадки, коли іншого виходу не було, і доводилося просити народ визначитися на референдумі», – сказав Кравчук щодо змін Закону на реферндумі. 

На початку квітня опозиційні фракції заявили про намір Партії регіонів ініціювати всеукраїнський референдум з винесенням на нього питань про створення в країні двопалатного парламенту та введення виборів президента в один тур. За словами голови фракції «Свобода» Олега Тягнибока, такий референдум може відбутися вже в серпні.

Опозиційні фракції у Верховній Раді  виступають за скасування закону про референдум та мають намір оскаржити його в Європейському суді з прав людини.