У Єгипті бояться приходу до влади колишніх союзників Мубарака

18 Листопада 2011, 13:37

Видання зазначає, що напередодні голосування 28 листопада, котре стане першим з шести етапів парламентського голосування та першими виборами після повалення Мубарака в лютому, колишні члени Національно-демократичної партії Мубарака намагаються вибілити репутацію партії та переконати виборців, що вони не були причетними до  корупції, кумівства та не висловлювали зневагу до бідних, які підтримували партію.

Після революції в Єгипті партію Мубарака було розпущено, а колишні члени створили нові партії, ввійшли до старих партій або балотуються в якості незалежних депутатів. Поштовх для цього їм надав Верховний суд,  який нинішнього тижня дозволив колишнім членам НДП балотуватися в парламент. Таке рішення поглибило побоювання єгиптян, що колишні члени НДП, можливо, за мовчазної підтримки тимчасового військового керівництва країни, можуть повернутися до влади.

Під час правління Мубарака партія здійснювала фальсифікації виборів за допомогою шантажу та підкупу. Тепер же, як зазначає видання, серед населення зростає побоювання, що сегменти старого режиму можуть знову прийти до влади та  скасувати завоювання революції. 

Єгиптяни заявляють, що деяких місцях вже розпочалися залякування. Зокрема, адвокату Мохаммеду Аттія, який подав до суду біля 20 позовів, щоб заборонити членам НПД балотуватися до парламенту, протягом місяця  щоденно приходять погрози викрасти його сім`ю, якщо він не відкличе свої позови.

Для багатьох єгиптян боротьба із залишками від епохи Мубарака є не менш важливою, ніж самі вибори. Так, Ессам Шаріф заснував інтернет-кампанію з викривання колишніх членів НДП, які ввійшли до нових партій з назвами «Свобода» та «Єгипет революції». Він та прибічники руху заохочують та просять людей повідомляти про колишніх членів НПД в цих партіях. Активісти називають колишніх союзників Мубарака «представниками контрабанди й азартних ігор» та розтратниками багатства країни і попереджають людей про небезпеку потенційного відродження НПД, особливо в сільській місцевості, де партія часто працювала з племінними лідерами, які мали великий вплив на свої громади.