У Януковича сподіваються у квітні повністю сформувати Конституційну асамблею

26 Березня 2012, 14:33

 З її слів, на даний момент кандидатури для роботи в складі асамблеї внесли фракції Партії регіонів, Народної партії, Комуністичної партії, а також депутатської групи "Реформи заради майбутнього". 

"Поки що сформувала свою позицію фракція Блока Юлії Тимошенко, що повідомила Леоніду Макаровичу Кравчуку, що зараз вони не бачать можливості подавати свою кандидатуру. Від інших фракцій ми все-таки очікуємо", – заявила радник президента.

Крім того, Ставнійчук повідомила, що кандидатуру внесли Соціалістична партія й партія "Єдиний центр", усе ще очікується внесення кандидатур партіями "Фронт змін", "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" і "УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка".

"Із 66 кандидатур на сьогодні внесено 47 кандидатур. При цьому президентові України внесено всі кандидатури за квотою Національної академії наук України, національних галузевих академій та академічних наукових установ», – сказала Ставнійчук.

За її словами, в АП очікують на внесення кандидатур від Інституту стратегічних досліджень та Національної академії державного управління при президентові України. «Мені відомо, що Одеська національна юридична академія уже нам також направила свої пропозиції. Ми їх також очікуємо», – додала радник Президента.

За оцінками Ставнійчук, особовий склад  Конституційної асамблеї буде сформовано у квітні.

Як повідомлялось,30 січня Комітет опору диктатурі ухвалив рішення не брати участі в роботі Конституційної асамблеї. Згодом про відмову брати участь у роботі Конституційної асамблеї заявила також партія «УДАР» Володимира Кличка.

Керівник науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї Леонід Кравчук вважає, що відмова опозиції брати участь у роботі Конституційної асамблеї є помилковою, але  не перешкодить конституційній реформі.

25 січня Янукович затвердив концепцію Конституційної асамблеї, яка готуватиме нову редакцію Основного Закону. Вона розпочне свою роботу навесні 2012 року.