НОВИНИ

Конституційна Асамблея почне свою роботу навесні 2012 року

Конституційна Асамблея почне свою роботу навесні 2012 року. Про це заявила Радник Президент,керівник головного управління Адміністрації Президента з питань конституційно-правової модернізації, Марія СТавнійчук, в ефірі програми "Свобода" на телеканалі "Інтер".

"Президент вже видав наказ, згідно якого була затверджена робота Асамблеї. Встановлений строк, за яким до квітня місяця суб'єкти, що мають право ввійти до складу Асамблеї, можуть подавати заявки на участь в роботі" - розповіла Ставнійчук.

"Під час засідань Асамблея подивиться на переваги та проблеми нінишньої Конституції за всіх редакцій. Після такого аналізу можна буде говорити про системне оновлення головного закону" - зазначив радник.

"Звісно, є пешочергові питання, які мають бути обговорені. Зокрема це внесення змін до судочинства України. Про цеговорять вже дуже давно і політичні сили нашої держави, як більшість, так і опозиція, на змінах наполягає Рада Європи та Єврокомісія" - наголосила Марія Ставнійчук.

Нагадаємо, 25 січня президент Віктор Янукович затвердив концепцію Конституційної асамблеї, яка готуватиме нову редакцію Основного закону.

Пропозиції щодо третини кандидатур персонального складу Конституційної Асамблеї (34 особи) мають бути внесені зі складу Науково-експертної групи. Пропозиції щодо двох третин від персонального складу Конституційної Асамблеї (66 осіб) вносяться президентові України Академією Наук (14 осіб), різним профільними інститутами, партіями та громадськими організаціями (по одній особі).

До переліку партій зокрема потрапили і опозиційні "Батьківщина", Фронт змін, УДАР, "Свобода".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.