НОВИНИ

У Януковича планують залучити європейських експертів до проведення конституційної реформи

Радник Президента-керівник головного управління Адміністрації Президента з питань конституційно-правової модернізації Марина Ставнійчук прогнозує, що до проведення конституційної реформи широко залучатимуть європейських експертів. Про це вона сказала на брифінгу.

"Безсумнівно, буде проведено професійні обговорення... тих пропозицій, які стосуватимуться змін до Конституції України... і передбачено широке залучення європейських експертів", - сказала вона.

Радник спрогнозувала, що активно залучатимуть експертів Європейської комісії "За демократію через право" ("Венеціанська комісія").

При цьому Ставнійчук зазначила, що Конституційна асамблея працюватиме відповідно до концепції реформування, яку ще належить затвердити.

Керівник головного управління не змогла спрогнозувати, як довго триватимуть конституційні реформи, підкресливши, що про це можна буде говорити лише після початку роботи Конституційної асамблеї.

Вона висловила думку, що низка питань які стосуються змін конституційного регулювання правосуддя, місцевого самоврядування, правоохоронної системи, інституту адвокатури, Конституційного Суду можуть розглядати вже цього року.

З її слів, у разі розробки Конституційною асамблеєю відповідних законопроектів, парламентом може розглянути їх ще поточного скликання.

Як повідомлялось, Ставнійчук розраховує на те, що склад Конституційної асамблеї буде сформовано до 16 квітня.

Нагадаємо, 25 січня президент Віктор Янукович затвердив концепцію Конституційної асамблеї, яка готуватиме нову редакцію Основного закону.

Пропозиції щодо третини кандидатур персонального складу Конституційної Асамблеї (34 особи) мають бути внесені зі складу Науково-експертної групи. Пропозиції щодо двох третин від персонального складу Конституційної Асамблеї (66 осіб) вносяться президентові України Академією Наук (14 осіб), різним профільними інститутами, партіями та громадськими організаціями (по одній особі).

До переліку партій зокрема потрапили і опозиційні "Батьківщина", Фронт змін, УДАР, "Свобода".

Нагадаємо, на думку народного депутата тараса Чорновола, зміни до виборчого законодавства можуть бути внесені і шляхом зміни положень Конституції України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.