Легітимність сьогоднішнього конституційного процесу має затвердитися двома моментами, підкреслила вона.
Ставнійчук пояснила, що перш за все, як наголошують міжнародні організації, має пройти широке громадське обговорення модернізації Конституції.
"Має відбутися широкий громадський діалог у питанні реформування, вдосконалення, оновлення, модернізації Конституції України. Ми маємо вийти на Конституцію європейського зразка на відміну Конституції перехідного періоду", – зазначила радник президента.
Вона також додала: "Конституція 1996 року, слава Богу, була прийнята парламентським шляхом, саме Україна показала у 90-х роках приклад позитивного, європейського, класичного конституалізму. Та при всій повазі до Основного закону держави, час пройшов і треба його оновлювати та модернізувати".
"Це перший момент щодо легітимності – має відбутися консенсусний, широкий , якісний фаховий діалог. Легітимність має бути забезпечена ще іншим моментом – має бути дотримана чітка конституційна процедура внесення змін до Конституції. І якщо ми досягнемо позитиву у двох моментах – спочатку проведемо якісний, фаховий діалог, дійсно відпрацюємо ті пропозиції, які будуть працювати на суспільство, а далі процедура буде чітко дотримана виключно як це передбачено 13-м розділом Коснтитуції України, то можна буде чітко констатувати – в Україні питання легітимності Конституції, влади та опозиції буде знято", – пояснила Ставнійчук.
Як повідомлялось, експерти вважають, що проект нової Конституції, який готуватиме для парламенту Конституційна асамблея, відрізнятиметься від документа, який у кінцевому рахунку ухвалить Верховна Рада.
Також вони наголошують, що створена Віктором Януковичем Конституційна асамблея не відповідає своєму статусу, а у зміни нею Конституції закладено принцип шахрайства.
Нагадаємо, 17 травня Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові. Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї. Однак, президент Віктор Янукович прогнозує, що після виборів Верховної Ради до роботи Конституційної асамблеї приєднаються представники опозиції.
Читайте також: Конституційна асамблея повертає Україну в 1937-ий рік