НОВИНИ

  ▪   Михайло Глуховський

Експерти: редакція нової Конституції залежатиме від Ради, а не Конституційної асамблеї

Проект нової Конституції, який готуватиме для парламенту Конституційна асамблея, відрізнятиметься від документа, який у кінцевому рахунку ухвалить Верховна Рада. Таку думку експерти висловили у коментарі Тижню.

«Це абсолютно так і буде. Конституційна асамблея винесе якийсь документ. Той, який буде затверджено в парламенті, зрозуміло, буде інакшим. Тому що у нас вся законотворчість ведеться неправильно. Вона започатковувалася на початку 90-х за зовсім інших історичних обставинах. Пам’ятаєте, у нас існувало поняття ситуативної більшості. У нас один і той же закон приймали різні більшості. Звідси і проблеми і донині», - відзначив експерт політико-правових програм Центру Разумкова Костянтин Дикань.

«Безперечно, це може бути. І це навіть буде так. Тому, що експертна група (Конституційна асамблея – ред.) представляє лише думку оточення Януковича», - каже голова Правління Центру соціологічних та політичних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран.

Як повідомлялось, експерти переконані, що створена Віктором Януковичем Конституційна асамблея не відповідає своєму статусу.

Нагадаємо, 17 травня Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові. Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї. Однак, президент Віктор Янукович прогнозує, що після виборів Верховної Ради до роботи Конституційної асамблеї приєднаються представники опозиції.

Читайте також: Конституційна асамблея: запасний варіант для влади

Теги