НОВИНИ

Янукович створив Конституційну асамблею

Президент Віктор Янукович утворив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові. Відповідний указ він підписав сьогодні, повідомляє прес-служба президента.

Як зазначає прес-служба, головною метою створення та діяльності якого є підготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України.

«Головою Конституційної Асамблеї призначено Леоніда Кравчука – президента України у 1991-1994 роках. Директора Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України Юрія Шемшученка призначено заступником Голови, а Радника президента України – Керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ Марину Ставнійчук– секретарем Конституційної асамблеї», – йдеться в повідомленні.

Конституційну асамблею утворено у складі 94 осіб.

«До складу Конституційної асамблеї увійшли представники від депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України, політичних партій, Національної академії наук України, національних галузевих академій та академічних наукових установ, інших наукових установ та вищих навчальних закладів, профільних громадських організацій та незалежних експертно-аналітичних центрів, які у встановленому Концепцією формування та організації діяльності Конституційної асамблеї порядку внесли президентові України до 16 квітня 2012 року свої пропозиції. 34 особи з числа науковців, громадських та політичних діячів було включено до складу Конституційної асамблеї за пропозицією Науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї», – зазначає прес-служба.

Як повідомлялось, 25 січня Янукович затвердив концепцію Конституційної асамблеї, яка готуватиме нову редакцію Основного Закону. Планувалося, що вона розпочне свою роботу навесні 2012 року.

30 січня Комітет опору диктатурі ухвалив рішення не брати участі в роботі Конституційної асамблеї. Згодом про відмову брати участь у роботі Конституційної асамблеї заявила також партія «УДАР» Володимира Кличка.

Керівник науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї Леонід Кравчук вважає, що відмова опозиції брати участь у роботі Конституційної асамблеї є помилковою, але  не перешкодить конституційній реформі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.