НОВИНИ

Опозиція не визнає Конституційну асамблею Януковича

Опозиція не має наміру делегувати своїх представників до складу Конституційної Асамблеї, яку створив президентом Віктором Януковичем. Про це журналістам заявив перший заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв.

Він наголосив, що створена Януковичем Конституційна асамблея є «неконституційним органом». За словами Соболєва, таку асамблею може створити лише Верховна Рада.

Соболєв наголосив, що такого органу як Конституційна асамблея «в принципі не існує».

За його словами, Конституційна асамблея може бути консультативним органом, «тому було б дивно, якби опозиція увійшла в дорадчий орган при президентові України».

«Якщо дійсно хочуть змінювати Конституцію, то такий орган має бути створений при Верховній Раді України», - підкреслив Соболєв.

Нагадаємо, 17 травня Янукович своїм указом створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові України, головною метою створення та діяльності якого є підготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції.

Головою Конституційної асамблеї призначено Леоніда Кравчука. Загалом до складу Конституційної асамблеї увійшло 94 особи.

Радник Президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук заявила, що парламентським фракціям та політичним партіям, які не подали пропозиції щодо кандидатур до персонального складу Конституційної асамблеї, надано можливість вносити такі пропозиції протягом діяльності Асамблеї.

Нагадаємо також, що опозиція ще у січні заявляла, що не братиме участь у роботі Конституційної асамблеї.

Кравчук вважає, що відмова опозиції брати участь у роботі Конституційної асамблеї є помилковою, але  не перешкодить конституційній реформі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.