НОВИНИ

Степан Хмара: Конституційна асамблея - маріонеткова структура з шахрайським принципом роботи

Громадянський та політичний діяч, Герой України Степан Хмара вважає, намір влади змінити Конституцію за допомогою Конституційної асамблеї небезпечною авантюрою. Про це Хмара заявив на прес-конференції.

«Це є дуже велика і небезпечна авантюра, яка може призвести фактично до ліквідації суверенітету України. І сама вже форма підготовки так званих змін до Конституції так званою Конституційною асамблеєю - це вже є закладений принцип шахрайства», - підкреслив Хмара.

За його словами, Конституційна асамблея – «це є маріонетковий орган, створений при президентові, і створений саме нинішньою владою», тому «в цьому є велика загроза».

Хмара також розкритикував колишнього президента України Леоніда Кравчука, який очолює цей орган.

«Він (Кравчук – Ред.) нічого не зробив для України. Ця людина завжди була маріонеткою, яка пристосовувалася до панівної влади в Україні», - сказав Хмара.

Він наголосив, що Конституцію України треба, «насамперед, виконувати, а не змінювати її за чиїмись примхами чи заради інтересів певних кланів».

За словами громадського діяча, «змінюючи Конституцію, нинішня влада і певні сили з-поза меж України хотіли б таким чином послабити Українську державу і, врешті-решт, її зруйнувати».

Як повідомлялось, експерти вважають, що проект нової Конституції, який готуватиме для парламенту Конституційна асамблея, відрізнятиметься від документа, який у кінцевому рахунку ухвалить Верховна Рада.

Також вони наголошують, що створена Віктором Януковичем Конституційна асамблея не відповідає своєму статусу.

Нагадаємо, 17 травня Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові. Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї. Однак, президент Віктор Янукович прогнозує, що після виборів Верховної Ради до роботи Конституційної асамблеї приєднаються представники опозиції.

Читайте також Конституційна асамблея: Віктор Янукович піде по двох етапах