У Фінляндії суд відхилив апеляцію екологів щодо “Північного потоку-2”

19 Серпня 2019, 18:06

Вищий адміністративний суд залишив у силі рішення Регіонального управління органів державної влади Південної Фінляндії, згідно з яким російський проект "Північний потік-2" може провести дві труби газопроводу по території економічної зони Фінляндії. Про це повідомляє телерадіокомпанія Yle.

 

Так, зареєстрована в Польщі екологічна організація Client Earth Prawnicy dla Ziemi подала апеляцію на рішення Регіонального управління органів державної влади в адміністративний суд міста Вааса, який, у свою чергу, відмовився її розглядати.

 

Водночас причина відмови полягає в тому, що суд визнав територіальну діяльність екологічної організації такою, що не поширюється на економічну зону Фінляндії.

 

Зокрема, Вищий адміністративний суд негайно розглянув апеляцію. Згідно з висновком суду, процедура оцінки впливу будівництва газопроводу на навколишнє середовище, що стосується економічної зони Фінляндії, була проведена відповідно до міжнародних угод.

 

Нагадаємо, 21 травня міністр енергетики США Рік Перрі анонсував ухвалення законопроекту про санкції щодо компаній-учасниць проекту "Північний потік-2" у «не дуже віддаленому майбутньому».

 

Також сенатор-республіканець від Техасу Тед Круз та сенатор-демократ від Нью-Гемпшира Джинн Шейхін підготувализаконопроект щодо санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2". Планується, що обмежувальні заходи будуть спрямовані на судна, які прокладають газопровід, та компанії, які володіють цими суднами. У законопроекті також йдеться про відмову у візах керівникам компаній, які пов'язані з цими суднами. Крім цього, законопроект передбачає санкції проти компаній, які проводять страхування газопроводу.

 

Раніше посол США у Німеччині Річард Гренелл виступив з погрозами санкційних заходів проти німецьких компаній, що беруть участь у проекті російського газопроводу "Північний потік-2".

 

Крім того, віце-президент США Майк Пенс розкритикував Німеччину за будівництво проекту "Північний потік-2" і недостатні витрати на оборону. 

 

Водночас у Міністерстві економіки Німеччини виступили проти екстериторіальних санкцій США щодо проекту "Північний потік-2".