У Донецьку Янукович згадав, як у 90-х «грабували Україну»

14 Травня 2012, 14:19

«Політиканство, яке є сьогодні, у самих різних напрямах – це невід'ємна складова, яка є в політиці», – сказав Янукович, додавши, що, проте, Україна сьогодні «відкрита і щира».

За його словами, хто захоче приїхати до України на чемпіонат, «ми раді будемо», хто не захоче, «це їх особлива справа», хоча, «безумовно, це нам боляче чути і, безумовно, це нам не дуже приємно, м'яко кажучи».

За словами Януковича, «ми маємо цю проблему, я маю на увазі проблему з Тимошенко, яка виникла не сьогодні, не вчора, вона виникла, починаючи з 90-х років, коли грабували Україну».

Він нагадав, що в 90-ті роки Україні продавали газ по $80, тоді як ціна в Росії була $25, і лише «після того, як «Єдині енергетичні системи» пішли з українського ринку, газ одразу знизився удвічі, з $80 до $43».

Янукович також сказав, що саме тоді в Україні була заборгованість по зарплатах і по пенсіях до 5 місяців, підприємства були банкротами, не мали нагоди платити за газ.

«Зараз інша справа… Справа, яка пов'язана з Тимошенко, вона багатостороння і вийшла на світовий рівень», – сказав Янукович.

При цьому він додав, що «ми зобов'язані забезпечити якісне лікування, зобов'язані зробити все, щоб в Україні було сучасне європейське законодавство».

Він заявив, що сьогодні підписав новий Кримінальний процесуальний кодекс і висловив своє переконання, що його введення «принесе користь Україні».

Янукович в цілому зазначив, що обговорювана сьогодні проблема про законодавство, про Тимошенко принесе користь як Україні, так і Європі.

Він підкреслив, що «Україна – це молода країна, вона будується», і «коли нам підказують, ми дякуємо, але дуже важливо, щоб нас не принижували, ми не любимо цього і не дозволимо».

«Однак люди, які скоюють злочини, мають нести за них відповідальність», – резюмував Янукович.

Як повідомлялось, Верховний представник ЄС Кетрін Ештон повністю підтримує рішення Європейської Комісії бойкотувати Євро-2012.

Глава МЗС Люксембурга Жан Ассельборн вважає, що через незмінну ситуацію з правами людини в Україні ЄС повинен послати Києву правильний сигнал щодо вимог, необхідних для підписання угоди про асоціацію. Міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс також вважає необхідним політичний бойкот Євро-2012 в Україні.

Нагадаємо, сьогодні в Брюсселі відбувається зустріч міністрів закордонних справ ЄС щодо ключових питань зовнішньої політики Союзу, зокрема, бойкоту матчів Євро-2012 високопосадовцями ЄС.

Читайте також Присмак ізоляції: cподівання Банкової на маніпулювання лідерами ЄС не виправдалися