Тиждень австрійського кіно та Французька весна. Найважливіші культурні події тижня

Культура
9 Квітня 2019, 11:20

10 квітня у Києві у Національній опері України імені Шевченка о 19:00 відбудеться показ опери "Засудження Фауста" Гектора Берліоза, яка є головною оперною подією XVI Міжнародного фестивалю «Французька весна в Україні».

 

 

"Цьогорічний фестиваль «Французька весна» зосереджений на пошуку нових кольорів та нових позитивних мистецьких тем. І геніальний твір Берліоза стане саме тим актуальним звучанням теми пошуку людиною сенсу буття і свого призначення, що захопить всіх меломанів, шанувальників високого мистецтва класичної музики, додавши у наше повсякденне життя нових відтінків та вражень", – відзначають організатори.

 

"Засудження Фауста" прозвучить у виконанні найвідомішого хорового колективу України – Національної капели «Думка», Великого дитячого хору Українського радіо та головного оркестру країни – Національного симфонічного оркестру України під орудою маестро Володимира Сіренка.

 

У головних ролях : Маргарита — Дельфін Айдан (сопрано, Франція), Фауст — Олександр Чувпило (тенор, Україна), Мефістофель — Лоран Аркаро (бас-баритон, Франція), Брандер — Олександр Харламов (бас).

 

Читайте такожВиставка Крушельницької та DJazz Music Fest. Найважливіші культурні події тижня

 

11 квітня у Києві стартує 8-й Тиждень австрійського кіно в Україні, який відбувається в рамках Двостороннього Року культури з метою зблизити креативний потенціал обох країн.

 

Цьогоріч у програмі фестивалю комедія "Машина кохання", документальний фільм "Земля" (призер Берлінського кінофестивалю), історична драма "Анджело" з Альбою Рорвахер, а також добірка короткометражного відеоарту з фестивалю Ars Electronica. 

 

 

У комедії "Машина кохання" Андреаса Шміда, якою відкриватиметься Тиждень австрійського кіно, йдеться про учасника музичного дуету Георгія, який втрачає друга і напарника. Без копійки в кишені та даху над головою він вирішує стати жиголо і спати з жінками за гроші. Справи йдуть чудово, допоки хлопець не закохується в інструкторку з водіння.

 

Документальна стрічка "Земля" Ніколауса Ґейрхальтера  досліджує відносини людства з земною корою: люди приймають існування землі як належне; вона здається непорушною. На думку Гейрхальтера, якщо розглядати нашу планету як організм, то її кора – найуразливіший її орган.

 

 

 

В історичній драмі "Анджело" перед глядачем постає Відень початку XVIII століття. Африканський хлопчик-раб Анджело потрапляє під опіку графині: вона вирішує хрестити його і дати йому освіту. Досягнувши повноліття, Анджело стає знаменитим талісманом віденського двору, поки не вирішує таємно одружитися на білій жінці.

 

Крім того, на фестивалі будуть показані найкращі короткометражні роботи, серед яких анімаційні стрічки, відеоарт, документальні та ігрові фільми, австрійського фестивалю Ars Electronica 2018 в Лінці.

 

Читайте такожDocudays UA та Kharkiv Music Fest. Найважливіші культурні події тижня

 

Тиждень австрійського кіно триватиме до 15 квітня. Усі фільми транслюватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

11 квітня у Києві в кінотеатрі "Ліра" о 19:00 відбудеться офіційне відкриття Днів литовського кіно в Україні.

 


 

До уваги глядачів організатори представлять документальний фільм "Маріуполіс" режисера Мантаса Кведаравічюса. Ця стрічка була знята 2016 року в копродукції Литви, Франції, України та Німеччини. Світова прем'єра "Маріуполіса" відбулась 14 лютого 2016 року на Берлінському міжнародному кінофестивалі. Того ж року фільм здобув одну з найпрестижніших литовських кінонагород – "Срібний журавель" у 2 номінаціях – за найкращу роботу художника фільму та за найкращий повнометражний документальний фільм.
 

"Це універсальний фільм про людей і обставини, про цінність кожної миті; про людей, які живуть і не втрачають надії, які звикли до гуркоту "Градів" за декілька десятків кілометрів від них. Це фільм не про боротьбу, а про життя, яке плине своєю течією, незважаючи на зміну кольорів прапору або присутність військових. Цей фільм не про війну, а про мир під час війни", – зазначають організатори.
 

Відкриття Днів литовського кіно в Україні пройде за участі литовських організаторів. А власне фільм представлятимуть учасники української команди, які працювали над фільмом. Зокрема, оператори Вадим Ільков та В'ячеслав Цвєтков.

 

Читайте такожДжаз, франкомовне кіно та короткий метр з Нідерландів. Найважливіші культурні події країни

 

Загалом у програмі Днів литовського кіно представлені як сучасні картини: «Чудо» Еґлє  Вертелітє спільного виробництва Польщі, Литви та Болгарії, «Праліс» – авторський фільм про природу біолога-документаліста Міндауґаса Сурвіли, зйомкам якого режисер присвятив 12 років, так і фільми литовської кінокласики: «Почуття» Альмантаса Грікявічюса за сценарієм Вітаутаса Жалакявічюса та культовий мюзикл «Чортова наречена» Арунаса Жебрюнаса, у якому поряд із Регімантасом Адомайтісом  роль зіграв  український актор Василь Симчич.

 

Крім того, під час Днів литовського кіно демонструватиметься програма дитячої анімації, яка йтиме у рамках кінофестивалю «Крила» в кінотеатрі «Дніпро».

 

Усі фільми озвучені мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

13 квітня у Львові у рамкам міжнародного фестивалю "Французька весна в Україні" стартує показ ретроспективної програми «Шарман Легран і музика французького кіно», яка складається з робіт великого композитора Мішеля Леграна, який помер у січні цього року, та визначних музичних фільмів останніх років з Франції.

 

На рахунку у Леграна, класика французької музики, три премії «Оскар», п'ять «Греммі» і «Золотий глобус». Українським глядачам композитор відомий в першу чергу за мелодіями з «Шербурзьких парасольок». Окрім мюзиклу, удостоєного в свій час «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю, в програмі ретроспективи також покажуть мюзикл «Дівчата з Рошфора» з Катрін Денев, та музичні драми «Барбара» Матьє Амальріка, «Едем» Мії Хансен-Леве і «Джеронімо» Тоні Гатліф.

 

 У стрічці "Дівчата з Рошфора" Жака Демі 1967 року розповідається історія бродячих музикантів, які приїжджають у маленьке приморське містечко поряд з базою ВМС. щоб влаштувати карнавал. Серед гостей – двоє молодих людей, Етьєн і Білл, яких незадовго до того кинули їх подружки, втікши з моряками. Щоб приготувати музичний номер, юнакам доводиться звернутися за допомогою до місцевих сестер-близнючок Соланж і Дельфіни, які теж займаються музикою.

 

Читайте також: «Дивовижні історії Криму» та виставка Ємми Андієвської. Найважливіші культурні події

 

В основі музичної драми "Барбара" Матьє Амальріка 2017 року лежить історія актриси Бріджит, яка готується до ролі відомої французької співачки Барбари. Актриса опрацьовує характер, жести, манери та інтонації Діви. Розучує партитури, переймає міміку — і все більше зливається з персонажем. Режисер також готується до зйомок: вивчає архівні кадри, займається підбором музики. Він натхненний і навіть одержимий, однак невідомо, чи Барбарою, чи її втіленням.

 

Про життя одного французького діджея, який прославився як піонер французького хаусу, що став дуже популярним в 90-х, йдеться у музичній драмі "Едем" Міи Хансен-Леве 2014 року.

 

У музичній драмі "Джеронімо" Тоні Гатліфа 2014 року Джеронімо – молода соціальна працівниця, яка опікується підлітками кварталу Сен-П'єр. Ситуація загострюється, коли турецька дівчинка тікає зі свого весілля до коханого, молодого рома. Їх втеча призводить до сплеску ворожнечі. Коли протистояння переростає у справжню війну, Джеронімо докладатиме всіх зусиль, щоб зупинити божевілля, яке охопило квартал.

 

Покази проходитимуть у кінотеатрі "Кінопалац" до 17 квітня.

 

13 квітня в Одесі пройде фестиваль культур "Ми – Одеса", який цьогоріч присвячений 100-річчю Одеської кіностудії.

 

 

"Одеса – це портове місто, в якому протягом століть мирно проживали десятки національностей. Архітектура, скульптура, мова, традиції та навіть саме обличчя Одеси – це калейдоскоп культур різних національностей, що разом будували наше місто. Благодійний фонд Caritas Odessa UGCC пропонує вам ближче познайомитись з культурними досягненнями народів, представники яких живуть поряд протягом століть", – йдеться в презентації фесту.

 

ПРОГРАМА ЗАХОДУ:

11:00-11:20 Відкриття. Показ соціальної реклами про захист тварин

11:20-12:30 Греція: анімаційні фільми 1945-2014 років

12:50-14:00 Україна: сучасний короткий метр

14:20-15:00 Німеччина: фестивальні анімаційні фільми 2008-2014 років

15:10-16:10 Франція: показ фільму «Компанія Жюльєтти», 2016 р.

16:30-17:40 Болгарія: показ фільмів «Спокуса» та «Концерт для скрипки», 1973 р.

 

Крім того, у рамках фестивалю пройдуть презентації культурних товариств Одеси, а також триватиме фотовиставка «Одеса мультинаціональна». 

 

14 квітня у Києві на сцені Національної опери України відбудеться гала-концерт «Вечір франко-українського балету», який організовано в контексті щорічного фестивалю «Французька весна в Україні» за підтримки відділу культури та співробітництва посольства Франції, Французького інституту в Україні, та за участю артистів Національної опери України.

 

 

"Колиска класичного балету, Паризька опера, досі залишається передовим театром світу, міксуючи традиції та новаторські рішення. Саме тут на рівні з «Лебединим озером» проходять вечори найвпливовіших хореографів сучасності. Різноманітний, але добірний репертуар розширює професійний діапазон артистів балету та щоразу дарує глядчам унікальні враження. Вільям Форсайт, Вейн МакҐреґор, Крістал Пайт, Охад Наарін, Матс Ек. Джером Роббінс, Джордж Баланчін, Марта Грем. Це далеко не повний перелік видатних хореографів, які зробили свій внесок у розвиток Паризької опери та її вихованців", – зазначають організатори.

 

Читатйте такожШевченківські дні та концерт хору Верьовки. Найважливіші культурні події тижня

 

Відтак громадська організація «Культурний Вектор» ініціює приїзд французьких зірок балету до Києва, адже вони, як носії класичної та сучасної хореографії, здатні налагодити гармонійний сценічний діалог із українськими артистами.