Культура

Виставка Крушельницької та DJazz Music Fest. Найважливіші культурні події тижня

Тиждень 25-31 березня запам'ятається насамперед концертом джазової музики та виставками, присвяченими знаковим постатям української культури.

26 березня у Львові у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики "Порохова ВЕЖА" відкривається виставка «Іван Левинський. Імпульс». Це перший захід Року Левинського, що був проголошений з метою вшанування 100-річчя з дня смерті  українського будівничого, архітектора, промисловця, громадського діяча, професора та філантропа Івана Левинського. 

 

 

Проект досліджує спадщину архітектора в сучасному розрізі, виносить в широкий суспільний дискурс її значення для України та вписує у світовий контекст.

 

Читайте такожDocudays UA та Kharkiv Music Fest. Найважливіші культурні події тижня

 

У рамках виставки організатори готують презентацію трьох документальних фільмів, інсталяцію кабінету Івана Левинського, нові факти із життя архітектора, оригінальні креслення його фірми, які ще ніколи не були продемонстровані широкому загалу, та оригінальні артефакти із приватних колекцій.

 

Діятиме виставка з вівторка по неділю з 11.00 до 19.00. 

 

 

27 березня у Києві у Міжнародному центрі культури і мистецтв відбудеться концерт DJazz Music Fest, участь у якому візьмуть знакові музиканти сучасної джазової музики з усього світу.

 

Як зазначають організатори, метою концерту є скласти «світову збірну» серед музикантів, і представити публіці новий альбом «DJazz Сontinuation». Його «жива» відео-версія буде проходити у підтримку релізу альбому в США.

 

Зокрема, у DJazz Music Fest візьмуть участь Ерік Марієнтал – альт-, сопрано-саксофон із США, Йоель Дель Соль –  перкусіоніст-віртуоз із США, Джеймі Ховорка – один з кращих трубачів світу з Канади, Ігор Федотов  –  баритон-саксофоніст з Австралії; Емілія – вокалістка з Азербайджану.

 

Читайте такожДжаз, франкомовне кіно та короткий метр з Нідерландів. Найважливіші культурні події країни

 

Крім того, концерт пройде за участі українського Державного академічного оркестру Alex Fokin DJazz Band, основним принципом діяльності якого є записи, зроблені наживо.

 

29 березня у Львові у залах Національного музею імені Шептицького відбудеться відкриття виставки "Петро Сипняк. Живопис", присвяченої 60-річчю від дня народження художника та 35-річчю його творчої діяльності. 

 

Творчість Петра Сипняка у жанровому відношенні багатогранна й складається з тематичних циклів та серій: пейзажів, міських пейзажів, портретів, натюрмортів. Творчий доробок митця становить кілька тисяч робіт (за словами художника, він ніколи не вів чіткого підрахунку своїх робіт), понад 35 персональних виставок, а також безперервна активна участь у групових вернісажах у Львові, інших містах України та за кордоном. 

 

 

Петро Сипняк став організатором та учасником багатьох благодійних аукціонів та проектів задля відновлення культурних пам’яток Львова та інших міст. Роботи митця знаходяться у музеях Львова, Києва, Канева, Запоріжжя, Кам’янського та у численних приватних колекціях в Україні і за кордоном. 

 

До експозиції виставки в НМЛ ім. Шептицького увійдуть полотна останніх років та знакові роботи попередніх періодів. Вони охоплюють майже всі теми і жанри, у яких працює художник. 

 

Читайте також«Дивовижні історії Криму» та виставка Ємми Андієвської. Найважливіші культурні події

 

29 березня у Чернівцях в обласному краєзнавчому музеї розпочинає свою роботу виставка "На вершині світової слави", присвячена постаті Соломії Крушельницької. До експозиції увійшло понад 100 оригінальних матеріалів з особистого архіву артистки. 

 

Поруч з Енріко Карузо, Маттіа Баттістіні, Тітта Руффо, Федором Шаляпіним Соломія Крушельницька вважається найвидатнішою оперною співачкою кін. ХІХ – поч. ХХ ст. 

 

 

Найбільша збірка документальних пам’яток, що розповідає про українську примадонну, зберігається у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові. Основою фондової колекції музею, яка налічує близько 23 тисячі музейних предметів, є особистий архів Крушельницької, в якому представлені меморіальні речі співачки, оригінальні фотографії, афіші та програми її виступів, музична критика, епістолярій, грамофонні платівки поч. ХХ ст. із записами музичних творів у виконанні артистки, книги й ноти з її бібліотеки, художні твори. Найбільш важливі артефакти будуть продемонстровані у Чернівцях в рамках виставки "На вершині світової слави".

 

Чиатйте також: Шевченківські дні та концерт хору Верьовки. Найважливіші культурні події тижня

 

Авторами і кураторами проекту є Ірина Криворучка, головний зберігач фондів і Данута Білавич, завідувач наукового відділу Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові. 

 

Виставка експонуватиметься до 6 травня. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.