Культура

  ▪   Алла Пушкарчук

Docudays UA та Kharkiv Music Fest. Найважливіші культурні події тижня

Насамперед тиждень 18-24 березня запам’ятається початком міжнародних фестивалів документального кіно у Києві та класичної музики в Харкові.

20 березня у Львові у музейно-культурному комплексі «Львіварня» стартує мистецький проект Lviv Art Days, що створений за аналогом світових тижнів мистецтва і має на меті популяризацію сучасного українського мистецтва й активний розвиток комунікації арт-спільнот.

Експозицію мистецького проекту сформують понад сто робіт різноманітних стилів та жанрів (живопис, графіка, фотографія, колаж, скульптура, кераміка, скло, текстиль, витинанка, асемічна каліграфія) більш ніж сорока українських митців – як відомих, так і молодих та перспективних.

Крім того, Lviv Art Days набуває статусу міжнародного заходу, а відтак відвідувачі зможуть ознайомитися із роботами ліванського скульптора Набіля Вехбе та італійського фотографа Фабіо Флоріо, який спеціалізується на технології фотореконструкції.

Особливим доповненням цьогорічного заходу стане зона лекторію, де львів’яни та гості міста зможуть поспілкуватися з учасниками та гостями мистецького проекту, а також відвідати лекційні доповіді та долучитися до обговорення теми «Інтегрування сучасного мистецтва в історичне середовище міста» в рамках круглого столу.

 

 

Для відвідувачів основна експозиція буде доступною 22 та 23 березня.

 

 

21 березня у Києві в Музеї сучасного мистецтва України відкривається виставка «Сімейний альбом. С.О. Григор`єв та його творча родина» , що експонується в рамках музейного проекта «Семейные ценности – родинні зв'язки».

 
На виставці представлені роботи дружини - Любові Григор’євої (Стеллецької) (1910-1991), дітей: Саші Григор’єва (1948-1967), Майї Зарецької-Григор'євої (1933 - 2004) і Галини Григор'євої (р. 1933), племінників, онуків та правнуків: Ігора Григорєва, Олени Нечіпоренко, Валентини Захарчук, Ольги Нечіпоренко, Сергія Григор’єва (мол), Івана Григор’єва, Сергія Молодчикова, Вікторії Руднєвої, Світлани Карунської, Олександра Новікова, Ірфана Шемсединова, Гафара Шемсединова, Ельміри Шемсединової, Насті Молодчикової, Івана Григор’єва, Олени Зарецької, Євгенії Григор’євої. Всього 25 учасників, близько 100 творчих робіт.

 

Читайте також: Сейджі Ямаучі: «Я іменую свій стиль виконавським мистецтвом»

 

Відомі митці представлені поруч з тими, хто виставляється вперше:
Олекса Захарчук (1929-2013), Мар’ян Савельєв (1932-2013), Олександр Агафонов (1947), Юрій Малішевський (1933-1992), Віктор Зарецький (1925-1990).

На виставку запрошені мистецтвознавці, художники, науковці, музейники, галеристи. Крім того, на усіх присутніх чекають зустрічі з членами родини, розповіді та музика, яка звучатиме у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів під керівництвом Павла Колпакова.
 

 

 

Виставка триватиме з 21 березня по 12 травня 2019 р.

 

21 березня у виставкових залах Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького відбудеться відкриття першої посмертної ретроспективної виставки Мирослава Ягоди. Ініціатори виставки -  Тарас Возняк , Галина Хорунжа, Станислав Силантьев - об'єднали в експозиції понад сотню знакових творів художника. На виставці будуть представлені ранні твори так званого "чорного періоду", датовані другою половиною 1980-х рр., та частина останніх робіт Мирослава Ягоди, створених у 2010-х рр.

Виставка Мирослава Ягоди – один із найбільших і найважливіших мультидисциплінарних проектів Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького у 2019 р., покликаний привернути увагу до музеєфікації та повноцінного введення в мистецтвознавчий обіг нових сторінок з історії українського мистецтва, твореного у Львові, формування яких співпало з активними подіями в Києві, Одесі, Харкові та інших великих містах України.

Як зазначається, виставка останнього з хрестоматійних представників львівського художнього андеграунду є однією з найбільших ретроспективних художніх виставок за останнє десятиліття в Україні. До експозиції включена чимала кількість робіт художника як з українських, так і з закордонних колекцій, які витриманi y кращих традиціях "експериментального мистецтва з елементами індустріалу, дарк кабаре та авангардного джазу".

 

Виставка діятиме до 19 червня.

 

Читайте також: Сестри Тельнюк: «Легко не буде, але бачити світло в кінці тунелю потрібно завжди»

 

22 березня у Києві відкривається 16-ий міжнародний документальний кінофестиваль про права людини «Docudays UA», який цьогоріч присвячений впливу цифрових технологій на розуміння прав людини.

Глядачів чекає 77 фільмів із 38 країн світу, виставки, дискусії та правозахисні кампанії.

Відкривається Docudays UA»у кінотеатрі "Жовтень" стрічкою «Bellingcat: Правда у світі постправди».

Це історія про «мишей», які наважилися таки почепити дзвіночок на «кота»: вони відстежують цифрові сліди, викривають злочинців і дратують сучасних диктаторів.

Режисер Ганс Пул із Нідерландів дає шанс ближче познайомитися з командою Bellingcat – активістами-розслідувачами, які на основі відкритих даних з’ясували, хто збив Малазійський боїнг та ким насправді є «солсберійські туристи», яких звинувачують в отруєнні колишнього агента російських спецслужб Скрипаля та його доньки, а також принагідно викрили низку фейків на Близькому Сході. Тривалий час вони навіть особисто не бачили одне одного, бо працювали у різних країнах, та познайомитися їм доводиться через несподіване зникнення одного з учасників.

Окрім, власне, кінострічок, темі цифрової безпеки та захисту персональних даних будуть присвячені кілька дискусій з правозахисниками та експертами коаліції "За вільний інтернет".

У планах цьогорічного Docudays UA також дати старт публічній кампанії проти кібербулінгу та кібергрумінгу (різновид інтернет-шахрайства, коли у підлітків спочатку просять надіслати інтимні фото, а потім шантажують їх цими зображеннями).

 

 

Docudays UA триватиме до 30 березня на 15 локаціях. На відміну від попередніх років, цього разу організатори запланували два глядацькі дні (п’ятниця і субота), під час яких побачити переможців конкурсу та фестивальні хіти можна буде у комунальних кінотеатрах Києва.

 

23 березня у Харкові розпочинається Міжнародний фестиваль класичної музики  Kharkiv Music Fest, місія якого полягає в тому, щоб зробити класичну музику максимально відкритою до слухача.

Крім суто концертної програми програма фестивалю включає в себе багато освітніх та розважальних проектів, що виходять поза межі великих концертних залів.

Так, у рамках фестивалю відбудеться чотири різножанрові концерти та вісім не схожих між собою мистецьких проектів.

 

Зокрема, 23 березня у Харківській філармонії звучатимуть твори Моцарта у виконанні Міжнародного фестивального оркестру KharkivMusicFest з солістами з Австрії, Грузії, Німеччини, Польщі, Чехії та України під назвою «Viva Mozart!».

 

29 березня харків’яни матимуть змогу почути твори оперного композитора пізнього бароко Жана-Філіппа Рамо у виконанні секстету "Музикантів Лувра" з Франції.

 

2 квітня у Харківській філармонії твори Бетховена та Шумана виконає видатний піаніст Китаю та США Джордж Лі.

 

 

7 квітня у Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Миколи Лисенка пройде концерт «Mozart Gala» за участі солістів кращих європейських театрів під орудою диригента Андрія Юркевича.

Водночас у рамках фестивалю 23 березня у Харківскій філармонії відбуватиметься Перший професійний форум класичної музики в Україні та упродовж  всього«KharkivMusicFest у стінах Honey Music Studio, діятиме дитячий музичний табір з акцентом на класичну музику Amadeus Camp.

 

Крім того, провідні музичні діячі та просвітителі України у приміщенні філармонії проведуть серію безкоштовних лекцій про класичну музику для широкої аудиторії у рамках музичного лекторію Amadeus Talk.

 

 

Справжньою особливістю фестивалю стануть старі розфарбовані піаніно, розміщені у різних частинах міста, опери Моцарта, зіграні на незвичних міських локаціях, та різноманітні оперні флешмоби.

 

Також відвідувачам фесту будуть запропоновані майстер-класи музикантів, лекції та презентації про класичну музику у загальноосвітніх школах та обговорення і прослуховування класичної музики в ексклюзивній атмосфері «Фестивального клубу».

 

Фестиваль триватиме до 7 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.