Культура

  ▪   Алла Пушкарчук

«Дивовижні історії Криму» та виставка Ємми Андієвської. Найважливіші культурні події

Тиждень 25 лютого – 3 березня насамперед запам'ятається виставками картин та фотографій

26 лютого у Києві у музейному комплексі «Мистецький арсенал» відбудеться відкриття виставки «Дивовижні історії Криму»,  яка має на меті детальніше розповісти про культуру давніх народів, що свого часу населяли Кримський півострів. Зокрема, на виставці можна буде ознайомитись з культурною спадщиною кімерійців, таврів, скіфів, еллінів, готів, сарматів, візантійців, хазарів, половців, генуезців й венеційців, турків-османів. Крім того, особлива увага приділяється корінному етносу Криму – кримським татарам.

 

На виставці будуть представлені виняткові предмети з колекцій 15 українських музеїв – від скіфського золота, зброї, артефактів до творів сучасного мистецтва.

 

У «Мистецькому арсеналі» виставка триватиме до 5 травня 2019 року.

 

Читайте також: Мистецтво української діаспори та старовинна кераміка. Найважливіші культурні події11-17 лютого

 

26 лютого у Хмельницькому до Дня Героїв Небесної Сотні у Музеї-студії фотомистецтва відкривається виставка фотографій Мстислава Чернова.

Мстислав Чернов - український міжнародний журналіст. Упродовж останніх трьох років фотограф працює над великими проектами в Європі і на Близькому Сході. Побував більш ніж в 40 країнах світу. Брав участь в проектах для ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших Міжнародних громадських організацій. Його фотографії були опубліковані в NY Times, Washington Post, Independent, Telegraph, Le Monde, Die Zeit, BBC, Forbes, Dailymail. Відео - на каналах BBC, CNN, AL JAZEERA, EURONEWS, SKY NEWS


Двічі ставав лауреатом найпрестижнішої європейської премії Royal Television Society в області телевізійної журналістики, лауреат міжнародної премії Rory Peck Award і RTS як оператор року, неодноразовий переможець конкурсу «Фотограф року» в номінаціях документальної і репортажної фотографії.


Засновник і генеральний директор Української Асоціації Професійних Фотографів - НПО, яка об'єднує найкращих професійних фотографів України.

 

 

28 лютого у Києві в Музеї книги і друкарства України відбудеться презентація книги «Пам’яті Володимира Юрчишина. Статті. Спогади. Листи», виданої музеєм і донькою видатного художника Оксаною Юрчишин-Сміт у 2018 році.
 

З 15:00 до 16:00 працівники музею проведуть 4 майстер-класи для гостей музею з відтворення орнаментів та шрифтів Юрчишина.


О 16:00 відбудеться концерт лауреата міжнародних конкурсів Українського народного хору ім. С.Павлюченка

 


Презентація відбудеться за участі народного художника України, професора Василя Перевальського, заслуженого діяча мистецтв України, професора Василя Чебаника, доктора історичних наук Сергія Білоконя та ін. Крім того, на заході будуть присутні представники провідних бібліотек Києва і навчальних закладів образотворчого мистецтва.
 

Завершиться презентація концертом «Хореї козацької» під керівництвом народного артиста України Тараса Компаніченка. Учасники презентації зможуть оглянути окремі графічні оригінали та книжкові макети Володимира Юрчишина.
 

Володимир Юрчишин (1934–2010) – видатний український художник-графік, автор своєрідних і неповторних орнаментів та шрифтів, створив свій «юрчишинський» стиль оформлення і макетування книжок.

 

Читайте також: "Схід читає" та "Майдан Inferno": найважливіші культурні події

 

1 березня в Луцьку у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться урочиста презентація виставки малярства Емми Андієвської – мисткині та письменниці, лауреата Державної премії імені Тараса Шевченка, яка нині є справжньою легендою сучасного українського мистецтва.

 

Понад п’ятдесят творів художниці надає для експонування у Луцьку Історико-етнографічний музей «Бойківщина», що у м. Самборі. Виконані авторкою упродовж різних етапів творчої діяльності (1970–2018-ті рр..), ці твори відображатимуть її мистецькі та світоглядні пріоритети, композиційно-колористичні пошуки, формування та розвиток індивідуальної стилістичної методи.

 


 

1 березня у Центрі Сучасного Мистецтва “Білий Світ” проходитиме виставка робіт учасників Першої Всеукраїнської Бієнале Левкасу.


На відкритті на глядачів очікує урочисте нагородження переможців, презентація каталогу Бієнале та святкові заходи і приємності, приурочені до річниці галереї сучасного мистецтва.

Понад 90 митців та митчинь, що пройшли конкурсний відбір, вивісять свої роботи у «Білому Світі» цієї весни. Великі та мініатюрні, традиційні та сучасні, монохромні та різнобарвні, всі ці картини мають виконати одне важливе завдання – наблизити глядача до старовинної техніки та традиції левкасу, що поєднує в одне ціле і живопис, і графіку, і скульптуру.

Техніка левкасу здавна використовувалась живописцями для надання творам міцності та довговічності, закріплення пігменту на дошці та досягнення ефекту ніжного сяйва, що просвічується крізь фарбу. Класичний рецепт левкасу: перед нанесенням малюнку дошка проклеюється паволокою і багатошарово ґрунтується сумішшю крейди, желатину та олії. За таким принципом левкасні твори створюються і сьогодні, а поява сучасних матеріалів для левкасної суміші зумовила розповсюдження левкасу серед митців зовсім різних течій і їхню палку любов до цієї техніки.


Експозиція триватиме до 18 березня.

 

Читайте також: Кінофестивалі у Харкові та Ройтбурд у Львові

 

1 березня у Києві в мистецькій галереї «Mironova Faundation» стартує виставка робіт «Харківської школи фотографії», яка бере свій початок у 70-их роках XX століття і з часом стає одним із визначальних соціокультурних феноменів українського мистецтва.


Сьогодні одна із важливих відмінностей “школи” - вона не перетворилась на історичний релікт. Процес її трансформації та розвитку триває і досі: представники школи одні з тих, хто визначає сучасне мистецтво України, працює в актуальному контексті і берє участь у формуванні нового покоління.

У 1994 році Тетяна і Борис Гриньови заклали основи колекції, яка сьогодні трансформується у зібрання, що представляє розвиток і множинність художніх підходів українського мистецтва. Колекція Гриньових – одна із небагатьох в країні, у якій принципи публічності та освіти є ключовими, що переміщує колекціонування зі сфери приватного захоплення в суспільно-важливу культурну практику.

 


У 2018 році почався процес передачі частин робіт «Харківської школи» з Колекції Гриньових у Фонд одного з найвідоміших центрів мистецтв Європи. Офіційна присутність Харківської школи в європейській інституції є не тільки підтвердженням його унікальності, а необхідною можливістю осмислення і нового погляду на феномени українського мистецтва.

У рамках виставки 2 березня о 17.00 пройде відкрита дискусія "Харківська школа: кордони та координати" за участі куратора Олександра Соловйова, фотографів Романа П'ятковки та Сергія Мельниченко. Модеруватиме дискусію Костянтин Дорошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.