Тимошенко: інвестиційний клімат погіршився через авторитаризм влади

17 Квітня 2011, 18:26

У неділю, 17 квітня Тимошенко зустрілася з членами делегації Конгресу США, сенаторами Джоном Кілом, Джефом Сешинсом, Майклом Дін Крейпом і Роном Джонсоном.

Відповідно до повідомлення, сенатори висловили стурбованість погіршенням інвестиційного клімату й регресом політичних свобод в Україні.

"Ми отримуємо дуже тривожні сигнали від наших бізнесменів. Особливе занепокоєння викликають погіршення умов для ведення бізнесу, корупція, введення урядом квот на сільськогосподарську продукцію й регрес політичних свобод в Україні ", – цитує прес-служба слова сенатора Джеффа Сешинса.

У свою чергу Тимошенко заявила, що в Україні відбувається ерозія демократії й установлено авторитарну систему правління.

За її словами, про це, зокрема, свідчить систематичне порушення Конституції й законів президентом Віктором Януковичем і підвладним йому урядом, нехтування правами й свободами людей, залякування й репресії влади проти опозиції, підпорядкування правосуддя й судової системи Адміністрації Президента, цензура, побиття й зникнення журналістів.

"Рік тому Україна сіла в поїзд, що прямує у зворотному напрямку від демократії і європейської інтеграції… Без введення справжніх цінностей інвестиційний клімат в Україні не покращиться. На жаль, зараз олігархи Януковича приватизували всі сфери життя України – економічну, політичну й соціальну ", – заявила Тимошенко.

Сенатори підкреслили, що для США важливо вести діалог щодо двостороннього співробітництва не тільки з діючим урядом України, а й з опозицією.

"Спасибі вам за мужність і боротьбу за свободу України", – сказав сенатор Рон Джонсон.

Відповідно до повідомлення, сенатори високо оцінили зусилля Тимошенко і її партії із захисту демократичних цінностей в Україні.

Нагадаємо, Тимошенко вважає, що можливий вступ України в митний союз у рамках Єдиного Економічного Простору буде першим кроком до втрати її суверенітету.

Зазначимо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що Україна може взяти участь у Митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі «3+1».

США вважають корумповану судову систему й зловживання з боку правоохоронних органів основною причиною порушення прав людини в Україні.