Туреччина не змінить позиції щодо Криму через «примирення» з Росією – Джемілєв

1 Вересня 2016, 15:02

Кроки, які робить Туреччина задля «примирення» з Росією не відобразяться на позиції країни щодо невизнання окупації Криму та надання всебічної допомоги кримським татарам.

Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу під час зустрічі з уповноваженим президента України у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим.

 

«З екс-прем'єром-міністрів Ахметом Даувутоглу переважно обговорювалися питання реалізації проекту, автором якого він був під час прем'єрства, стосовно надання Туреччиною допомоги задля забезпечення тимчасовим житлом вимушених переселенців з Криму на материковій частині України», – йдеться у повідомленні.

Джемілєв 29-30 серпня під час візиту до Турецької Республіки провів зустрічі з представниками влади, кримськотатарською діаспорою та експертним і діловим колом.

Раніше Туреччина заявили про плани співпрацювати з Росією в сфері оборони. Окрім того, відносини між Туреччиною і США можуть погіршитися, якщо Америка відмовить в екстрадиції Фетхуллаха Гюлена, якого турецька влада підозрює в організації спроби військового перевороту в країні. 

Нагадаємо, на кордоні Туреччини та Сирії турецькі ВПС збили російський бомбардувальник Су-24. Турецька влада заявила, що він вторгся в повітряний простір країни. Тим часом, президент РФ Владімір Путін заявив, що літак збито винищувачем F-16 «за 1 км від території Туреччини». Після цього у російсько-турецьких стосунках настав конфлікт у всіх сферах.

У результаті Росія ввела санкції проти Туреччини. Згодом у Росії оприлюднили офіційний перелік санкційних турецьких товарів. Також Росія заборонила студентам їздити на навчання до Туреччини.

Окрім того, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Аналогічну версію висунув турецький міністр юстиції. Прихильники Гюлена при цьому відкинули причетність до заколоту, назвавши звинувачення на свою адресу "вкрай безвідповідальними".

У серпні Туреччина направила у США запит на екстрадицію Гюлена.