“Російські дрони вже здатні долітати до Дніпропетровської області”. Бійці екіпажу безпілотника “Фурія” з 68 ОЄБр розповіли про ситуацію на покровському фронті

21 Травня 2024, 12:54

Ефективність російських безпілотників на напрямку Покровська вища за нашу: їхні дрони вже здатні долітати до кордонів Донецької та Дніпропетровської областей. Ба більше: їхня піхота теж просувається на цьому напрямку, кожного дня займаючи нову посадку.

У новому відео проєкту “Український Свідок” — бійці екіпажу БПлА “Фурія”, 68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша. Хлопці розповіли про поточну ситуацію на покровському напрямку. Цей напрямок з’явився нещодавно — після того, як росіяни взяли Авдіївку. Також вони показали роботу українського безпілотника “Фурія”.

“Росіяни масово застосовують КАБи, — розповідає командир екіпажу із позивним “Абат”.  — Тут Марс: вирва на вирві. Живого місця немає. І це впливає на морально-психологічний стан наших бійців. Тому і з’явився покровський фронт – ворог зараз просувається, вони беруть якусь нову посадку кожного дня”.

Окрім КАБів, ворог кидає на цей напрямок шалену кількість техніки. “Якщо підбиті машини можна відремонтувати, то росіяни намагаються її витягнути, — каже командир. — Нерідко нам вдається зупинити колону за допомогою FPV і потім дрони цю техніку добивають”.

Але, попри високу ефективність наших FPV, вони на цьому напрямку поступаються “Орланам” та “Суперкамам” російського виробництва. “З ними важко конкурувати: вони можуть проводити у повітрі більше часу, ніж ми, — каже “Абат”. — “Суперкам” тримається у небі 4 години та може долати відстань до 70 км. “Орлан” ще довше. Тобто звідси вони можуть долітати до Дніпропетровської області”.

У одному з попередніх інтерв’ю проєкту сержант Сил оборони із позивним “Хокей” розповідав про майбутню битву за Покровськ. А також про те, навіщо росіянам це місто.

“Абат” має з цього приводу власну думку. “Так, Покровськ — це частина плану із захоплення Донецької області, — розповідає боєць. — Скільки ми зможемо її утримувати? Це залежатиме від кількості зброї, яку постачають нам західні партнери. Наразі цієї кількості вистачає не для наступу, а для того, щоб триматися. А що стосується битви за Покровськ…Від Авдіївки, яка росіяни зробили своїм логістичним центром, до Покровська чимала відстань — близько 30 км. Гадаю, битва за Покровськ може початись лише тоді, коли росіяни займуть Селидове”.