НОВИНИ

У Туреччині заявили про плани співпрацювати з Росією в сфері оборони

Чавушоглу додав, що Туреччина очікує зняття російського продуктового ембарго і додаткових угод щодо проекту газопроводу "Турецький потік".

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив про плани Анкари налагодити з Росією "механізми спільної оборони, розвідки і дипломатії". За словами міністра, у обох країн схожі погляди на вирішення конфлікту в Сирії, повідомляє Reuters.

Чавушоглу додав, що Туреччина очікує зняття російського продуктового ембарго і додаткових угод щодо проекту газопроводу "Турецький потік".

Дипломат зазначив, що налагодження зв'язків з Росією не несе ознак охолодження відносин із Заходом. При цьому турецька влада називала реакцію європейських країн на спробу військового перевороту недостатньою.

Як відомо, 24 листопада 2015 року турецькі ВПС збили на кордоні з Сирією російський бомбардувальник Су-24. Після цього інциденту відносини Росії і Туреччини різко погіршилися. Росія ввела щодо Туреччини обмеження, зокрема, заборонивши ввезення низки продовольчих товарів і скасувавши чартерні перевезення та безвізовий режим.

Наприкінці червня президент Туреччини Реджеп Ердоган направив російському президенту Владіміру Путіну листа для відновлення відносин між двома країнами. Турецький президент вибачався перед сім'ями загиблих.

Після цього РФ скасувала заборону на організований відпочинок своїх туристів в Туреччині, однак інші санкційні заходи, включаючи ембарго на продукти, залишилися в силі.

9 серпня 2016 року в Санкт-Петербурзі Ердоган і Путін уперше провели особисту зустріч після збиття літака в листопаді 2015 року. Ердоган заявив, що на переговорах були продемонстровані схожі позиції щодо нормалізації відносин між Москвою і Анкарою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.