Трамп хоче звільнити главу Пентагону Меттіса

16 Вересня 2018, 11:49
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість звільнення глави Пентагону Джеймса Меттіса через розбіжності після проміжних виборів у Конгрес у листопаді. Про це повідомляє The New York Times.
 
 
"Інтерв'ю з більш ніж 10 співробітниками Білого дому, представниками Конгресу, колишніми і нинішніми співробітниками Пентагону за останні 6 тижнів, склали портрет президента, який образився на свого міністра оборони.
 
 
Трамп роздратований порівняннями з Меттісом не на свою користь і надзвичайно стурбований тим, що Меттіс у глибині душі демократ", – йдеться у статті.
 
 
За даними видання, Трамп також роздратований тим, що глава Пентагону відмовляється публічно підтримувати усі ініціативи президента і поводитись як політичний прихильник президента
 
 
Варто зазначити, що президент США та Меттіс мають розбіжності з багатьох питань: від позиції щодо НАТО та спільних навчань з Південною Кореєю до питання заборони трансгендерам США служити в армії, то Трамп хотів би, щоб Меттіс поводився, як держсекретар Майк Помпео – ", – пише NYT.
 
 
Зазначається, що ставлення Трампа до глави Пентагону погіршилося після публікації книги Боба Вудворда, у якій йдеться про те, що Меттіс нібито невисокої думки про розумові здібності президента.
 
 
Джерела, близькі до Меттіса, впевнені, що він не зрадить своїм принципам заради збереження посади. Глава Пентагону неодноразово відмовлявся від інтерв'ю ЗМІ, не бажаючи відповідати на питання, за якими його позиції з Трампом розходяться.
 
 
Сенатор-демократ Джек Рід висловив побоювання, що звільнення Меттіса матиме негативні наслідки для Пентагону. Сенатор назвав відставного генерала одним із найбільш висококваліфікованих фахівців у сфері оборони.
 

Нагадаємо, 12 вересня Трамп  підписав постанову щодо запровадження санкцій відносно втручання в американські вибори.

 

Раніше за даними ЗМІ Трамп запланував підписати указ, який дозволить вводити санкції проти будь-яких закордонних компаній та людей за втручання в американські вибори на підставі даних спецслужб. Цільові санкції можуть застосовуватись проти окремих людей або цілих компаній, які звинувачуються у втручанні у вибори в США шляхом кібератак та інших засобів. А

 

Так, у документі будуть перераховані служби, відповідальні за виявлення фактів втручання на чолі з Офісом Директора нацрозвідки, та включаючи ЦРУ, Агентство нацбезпеки і Міністерство внутрішньої безпеки.

 

У Конгрес США раніше внесли кілька законопроектів про санкції проти РФ, серед них –  Deter Act (Закон про захист виборів від загроз шляхом встановлення обмежень),  щоб встановити покарання за втручання у вибори. Також поправки, які один із сенаторів назвав "санкціями з пекла", щоб покарати Москву за кіберзлочинність та її діяльність в Сирії , Україні та інших країнах.