НОВИНИ

Трамп підписав постанову про санкції за втручання у вибори США

Як зазначається, мова йде про втручання у вибори в США за допомогою хакерства або скоординованих кампаній з дезінформації.

Президент США Дональд Трамп у середу, 12 вересня, підписав постанову щодо запровадження санкцій відносно іноземних урядів та організацій через втручання в американські вибори або причетність до відповідного втручання. Про це повідомляє Associated Press.

 

Радник з національної безпеки Джон Болтон і директор Національної розвідки США Ден Коатс заявили журналістам, що указ Трампа є доказом того, що безпека виборів є пріоритетом для президента.

 

За словами Болтона, документ спрямований на те, щоб зупинити кампанії дезінформації або будь-яку спробу маніпулювати результатами голосування.

 

Своєю чергою, Коатс зазначив, що США в даний час не бачать інтенсивності російського втручання, яка спостерігалася в 2016 році, але не виключив, що таке втручання можливе.

 

Він також сказав, що США стурбовані кібердіяльністю Китаю, Північної Кореї та Ірану.

 

Указ перераховує відомства, які зобов’язані будуть прийняти рішення, чи стався факт втручання у вибори. Серед них – офіс директора національної розвідки, ЦРУ, агентство з нацбезпеки, департамент внутрішніх справ.

 

Документ накладає на відомства зобов’язання повідомляти в офіс директора національної розвідки про факти втручання.

 

Втручання визначається в указі як спроба зламу "виборчої інфраструктури" або спроба змінити громадську думку за допомогою пропаганди в Інтернеті чи систематичних зливів секретної політичної інформації.

 

Як повідомлялося, за даними ЗМІ, 12 вересня президент Сполучених Штатів  Америки Дональд Трамп планував підписати указ, який дозволить вводити санкції проти будь-яких закордонних компаній та людей за втручання в американські вибори на підставі даних спецслужб. 

 

Нагадаємо, у  США в середу, 22 серпня, розпочався перший етап нових американських санкцій проти Росії, які були введені через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки в британському місті Солсбері.

 

8 серпня представник Державного департаменту США Хізер Нойерт заявила, що США введуть нові санкції проти Росії після отруєння Сєргєя та Юлії Скріпалів у Великій Британії. Зазначається, що Штати визначили, що уряд РФ використовував хімічну або біологічну зброю у порушення міжнародного права або використовував смертельну хімічну чи біологічну зброю проти власних громадян. Очікується, що санкції наберуть чинності 22 серпня.

 

Згодом у США додали, що можуть знизити рівень дипломатичних відносин з Росією у межах нових санкцій.  Зазначається, що якщо РФ не погодиться протягом 90 днів зупинити використання хімічної зброї та дозволити провести перевірку для підтвердження її ліквідації, закон вимагає прийняття додаткових заходів. Зокрема, йдеться про зняття підтримки Вашингтона з міжнародних та банківських позик США, заборону посадкових прав для російських авіакомпаній та призупинення дипломатичних відносин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.