The New York Times: демпінгове звинувачення Пінчука у США кидає тінь на його зв’язки з Клінтонами

13 Лютого 2014, 12:23

Зараз Пінчук перебуває центрі торговельної суперечки, яка протиставляє його сталеварам з Пенсільванії та Огайо.

«Саме тим профспілковим робітниками, до яких Гілларі Клінтон звертатиметься під час президентської кампанії», – пише видання.

За його інформацією, відносини Пінчука з Клінтонами, з якими він вперше познайомився у 2004 році, завдяки сприянню свого лобіста Дуґласа Шоена, «стали предметом пильної уваги влітку минулого року, коли американські виробники подали до суду, стверджуючи, що Україна і, відповідно, компанія Пінчука Інтерпайп та вісім інших країн незаконно постачали за зниженими цінами на ринок сталеві труби, які використовуються для видобутку природного газу, –  промисловості, зростання якої є однією з небагатьох світлих плям у виробничому секторі США».

«Міністерство торгівлі США, як очікується, винесе попереднє рішення у справі вже в четвер (13 лютого – Ред.). Якщо воно вирішить, що демпінг мав місце, то воно може ввести мито на імпорт сталі Інтерпайпом, що, на думку аналітиків, ще більше заштовхне компанію із заборгованістю  у фінансово скрутне становище. Ситуація для Інтерпайпу стала ще більш актуальною, зважаючи на політичну кризу в Україні, що призвело до фактичного блокування імпорту її сталеварної продукції до Росії. Інтерпайп сподівався надолужити втрачені прибутки, збільшивши продаж США», – пише The New York Times.

Зважаючи на цю ситуацію, The New York Times поцікавилася відносинами Пінчука та Гілларі Клінтон. Речники Клінтонів відмовився коментувати ситуацію. Зокрема, прес-секретар Нік Мерріл заявив, що за час перебування Гілларі Клінтон на посаді держсекретаря Пінчук ніколи не перебував у графіку її зустрічей.

Проте, як відзначає видання, олігарх пожертвував близько $13,1 млн. до Фонду Білла Гілларі і Челсі Клінтонів. Також Пінчук був присутній на святкування 65-річчя колишнього президента США в Лос-Анджелесі.

Втім, The New York Times зазначає, що немає ніяких доказів, що Пінчук або його лобіст Шоен обговорювали ще щось, окрім політичної кризи в Україні з Державним департаментом, або що будь-які чиновники США намагалися вплинути на торговельні суперечку.