НОВИНИ

Пінчук та його партнери з YES закликають Захід і Росію співпрацювати заради миру в Україні

Віктор Пінчук, Хав’єр Солана, Алєксандр Кваснєвський, Пет Кокс та інші світові політики, члени наглядової ради Ялтинської європейської стратегії (YES)вважають, що українські політичні табори стикнулися із безвихіддю, і закликали Захід та Росію об'єднати всі політичні сили в Україні, щоб розпочати конструктивний діалог. Про це йдеться у їхньому листі-зверненні, опублікованому на сайті видання Financial Times.

«Ситуація в Україні вимагає негайних дій. Існує реальна небезпека того, що насильство буде зростати, а стан економіки погіршуватиметься; розпад країни також не поза увагою. Жахливий сценарій для країни в центрі Європи, який видавався неймовірним ще кілька тижнів тому», - вважають політики і наголошують, що «ми повинні уникнути катастрофи».

На їхню думку, внутрішні українські політичні табори стикнулися із безвихіддю і навряд чи будуть в змозі знайти рішення без підтримки міжнародних партнерів.

«США, Росія та ЄС повинні об'єднати всі політичні сили в Україні, щоб розпочати конструктивний діалог та запобігти конфлікту, що в інтересах кожного. Нам потрібен круглий стіл під егідою міжнародної спільноти, сходу і заходу», - наголошують підписанти.

«Україна повинна стати прикладом співпраці між Заходом і Росією. Міжнародне співтовариство має діяти, поки не стало надто пізно, - вважають вони і наголошують: «час для «втоми від України» закінчився»!.

На їхню думку, громадяни України, заслуговують на підтримку міжнародного співтовариства, щоб допомогти політичним лідерам знайти компроміс.

«Не час на ігри з нульовою сумою. Також не час зводити рахунки за саміт у Вільнюсі. ЄС повинен вийти за рамки свого розчарування. Російський Федерація може використовувати свій вплив, США можуть застосувати свої важелі, щоб полегшити вирішення», - вважають політики.

 «Час залучити Україну та українців до свого кола, а не покидати їх. Це час для всіх причетних взяти на себе відповідальність», - наголошують підписанти.

Звернення підписали:

Алєксандр Кваснєвський, Голова Наглядової Ради, YES (Ялтинська європейська стратегія); президент Польщі (1995-2005);

Хав’єр Солана, верховний представник ЄС з зовнішньої політики і безпеки і генеральний секретар Ради ЄС   

Віктор Пінчук, засновник YES; EastOne та Фонд Віктора Пінчука

Пет Кокс – президент Європейського парламенту (2002-2004)

Маріо Давид, член Європейського парламенту; віце-президент Європейської народної партії

Марек Сівець, депутат Європейського парламенту

Стефан Фукс, віце-президент, Havas Group і виконавчий директор, Havas Worldwide

Олександр Рар, старший радник, Wintershall Holding; директор з досліджень, Німецько-російський форум

Жан-Пьер Сальтьель, Президент «Rothschild Сonseil International» (1998–2004)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.