The Economist про шпигунський скандал між Францією та США: Політичні лідери не повинні дивуватися, що їх прослуховують

25 Червня 2015, 17:43

Обурення, яке висловлює французька влада з приводу інформації про прослуховування, здійснюване американськими спецслужбами, є символічним, і надалі Париж та Вашингтон залишатимуться партнерами, зокрема у сфері розвідки. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.

У статті зазначають, що частина інформації, яку оприлюднив WikiLeaks є «банальною або й комічною».

«Одне з повідомлень, датоване 2008 роком, називається «Саркозі вважає себе єдиним, хто може розв’язати світову фінансову кризу» є тонко замаскованим натяком на уявлення екс-президента про власну важливість», – пише The Economist, додавши, що наступник Саркозі – Франсуа Олланд – незабаром після свого обрання за спиною канцлера Ангели Меркель провів таємну зустріч з німецькою опозицією, щоб обговорити наслідки виходу Греції з зони євро.

Читайте також: Розвідка США стежила за президентами Франції – WikiLeaks

Видання зазначає, що французи добре знають можливості американських спецслужб, бо їхні розвідки тісно співпрацюють та діляться даними.

Крім того, стеження за першими особами держави насправді ні для кого не є таємницею.

«Обурення (французької влади – Ред.) сьогодні виглядає дивним, бо політичні лідери знають, що їх зв’язок перехоплюють», – стверджує Філіп Хеєз, колишній директор розвідки. Французький посол у Вашингтоні написав у Twitter, що «всі дипломати живуть з упевненістю, що їх розмови прослуховують», – резюмує видання.

Читайте також: Франція дозволить спецслужбам стежити за громадянами, щоб запобігти тероризму