The Economist: Китайські комуністи спекулюють на минулому, щоб виправдати свої нинішні амбіції

13 Серпня 2015, 18:15

Комуністична партія КНР намагається виправдати нинішню експансіоністську політику в азійському регіоні незгодами, яких китайці зазнали у протистоянні з японським імперіалізмом. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.

У статті зазначають, що на початку вересня президент Китаю Сі Дзіньпін прийматиме величезний за своїми масштабами військовий парад у Пекіні, щоб відзначити річницю закінчення Другої світової війни.

«Це буде нагадуванням про хоробрість китайських солдатів та їх вирішальну роль у протистоянні жахливо агресивній імперіалістичній силі в Азії», – пише The Economist, додавши, що впродовж  1937-1945 загинули 15 млн китайців – більша кількість жертв спіткала хіба що Радянський Союз.

«Йдеться не лише про пам’ять, а й про майбутнє», – переконують автори статті, підкресливши, що таким чином влада КНД хоче продемонструвати, що Китай відіграв таку важливу роль у перемозі над японським імперіалізмом, що заслуговує не лише запізнілого визнання своєї доблесті і страждань, але й має право лідирувати в Азії сьогодні.

У публікації наголошують, що китайські школи, музеї і телевізійні програми «постійно попереджають, що дух (японської – Ред.) агресії не вичерпано».

«Звичайно, Японія ніколи не каялась у своїй провині за війну настільки, як це зробила Німеччина. Навіть сьогодні невелика, але помітна група японських ультра-націоналістів заперечувати військові злочини своєї країни, і Абе (прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе – Ред), як це не ганебно, іноді потурає їм. Проте, ідея, що Японія досі агресивна є абсурдною», – стверджує The Economist, додавши, що розпалювання міжнаціональної ворожнечі не принесе користі жодній зі сторін.

«Наскільки краще було б, якби Китай прагнув регіонального лідерство не на основі минулого, а шляхом конструктивної політики сьогодні. Якщо б Сі доклав зусиль для того, щоб Китай сприяв регіональній стабільності, він продемонстрував би, що дійсно засвоїв уроки історії. Це було набагато, набагато краще, ніж повторювати її», – резюмували у публікації.