Сирійська опозиція за допомогою Google намагається стерти ім’я Асада з карт

15 Лютого 2012, 11:54

За словами активістів, ідея полягає в тому, щоб прибрати залишки 40-річного правління сім`ї Асадів та вшанувати пам’ять демонстрантів, які загинули впродовж 11-місячного повстання.

У Google назви змінювали з плином часу, коли карти оновлювалися після пропозицій користувачів та затверджувалися редакторами Google. Назви на цих картах іноді відрізняються від назв на Google Earth. Загальним результатом, однак, стала мішанина з назв часів Асадів та революційних імен.

Кампанія почалася кілька місяців тому на Facebook і швидко привернула увагу сирійського уряду. На цьому тижні представник країни в ООН Башар аль-Джафарі під час промови перед Генеральною Асамблеєю звинуватив Google в участі у змові, яка має на меті іноземне втручання у внутрішні справи країни та підрив репутації її лідера. Він також відмітив, що зміна назв в Хомсі та Ідлібі є порушенням резолюції Ліги арабських держав щодо стандартизації географічних назв.

Автор блога Google Earth, який відстежує Google Maps Стефан Гінс заявляє, що перейменування вулиць та інших сирійських пам’яток наразі є останнім фронтом боротьби сирійських активістів для досягнення політичних цілей. Згадуючи подібні спроби під час Арабської весни Гінс все ж відмітив, що Сирія є першим повстанням, де активісти використовують інтерактивні програми для переписування історії. Він порівняв карти міста Латакія до і після внесення змін. Проспект 8 березня, названий на честь 8 березня 1963 року, коли батько чинного президента Сирії Хазеф аль-Асад прийшов до влади, було перейменовано на 15 березня з посиланням на офіційний початок повстань у Сирії в 2010 році.

Втім, кампанія з перейменування пройшла не тільки в Інтернеті. На деяких сирійських вулицях опозиціонери змінили таблички власноруч. Так, у місті Дарая активісти зірвали табличку на вулиці імені старшого брата президента Базель аль-Асада, який загинув в автомобільній катастрофі в 1994 році. На її місце було встановлено табличку з ім’ям 24-річного кравця Гіяса Матара, чий заклик роздавати сирійським солдатам квіти став символом початку ненасильницького опозиційного руху.