Суди розпочали процедуру банкрутства “Луганськгазу” та “Вінницягазу”

15 Січня 2013, 10:05

Як пише газета "Коммерсант-Украина", Господарський суд Луганської області почав процедуру банкрутства "Луганськгазу" 10 січня за позовом компанії "Укртрансгаз", сума боргу – 2,5 млн грн.

Аналогічна процедура розпочата Господарським судом Вінницької області у відношенні "Вінницягазу" за позовом компанії "Єврогаз-Інвест груп".

У "Укртрансгазі" повідомили, що "довжина боргу "Луганськгазу" перед компанією становить близько двох років". У компанії заявляють, що їхнє право повернення боргу через суд передбачено законодавством. При цьому вони не виключають мирової угоди.

За зазначає газета, найближчим часом можуть бути розпочаті процедури банкрутства і інших облгазів.

За даними Міненерго, заборгованість дебіторів перед "Укртрансгазом" становить 50 млн грн, причому значна її частина припадає на облгази.

Подати позови з вимогою про банкрутство до облгазів стало можливо у зв'язку з тим, що Верховна рада нового скликання поки не продовжила дію закону "Про заходи, спрямовані на забезпечення стабільного функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".

Цей документ забороняє банкрутувати ті підприємства ПЕК, в яких є частка держави.

Базовий закон був прийнятий в 2005 році, але щороку його дія продовжувалася окремим законом. У цьому році такий законопроект внесений до парламенту, але до цих пір не прийнятий.

Таким чином кредитори облгазів скористалися тимчасовим відсутністю заборони на банкрутство підприємств ПЕК, щоб домогтися від компаній повернення боргів.

Кредитори навряд чи зможуть таким шляхом повернути свої кошти, але це вплине на оцінку вартості енергоактивів напередодні їх приватизації, відзначають експерти.

Директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич відзначає, що наявність позовів до облгазів та інших енергокомпаній може негативно вплинути на їх вартість в ході майбутньої приватизації.

"Процедура банкрутства триває роками, і якщо законопроект про мораторій на банкрутство підприємств ПЕК приймуть, то відсудити якесь майно у підприємств не вдасться, – погоджується народний депутат Сергій Пашинський. – А ось потенційних інвесторів ці позови цілком здатні розполохати".

У 2013 році планується приватизація шести обленерго, 14 облгазів та чотирьох ТЕЦ.

Нагадаємо, у вересні 2012 року компанія "Газтек", яка контролюється головою ради директорів компанії Group DF Дмитром Фірташем, купила 26% акцій "Луганськгазу". Крім того, у вересні ця ж компанія купила 22,059% держпакета акцій "Вінницягаз", сконцентрувавши у своїй власності близько 34,79% акцій підприємства.