Суд продовжив термін арешту екс-президента Киргизстану

20 Серпня 2019, 14:10
Першотравневий районний суд у Бішкеку продовжив термін арешту колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва до 26 жовтня. Про це повідомляє портал Kloop.

 

Так, суд провів виїзне засідання в будівлі Державного комітету нацбезпеки, де Атамбаєв перебуває під вартою.

 

Раніше в будівлі Державного комітету нацбезпеки пройшло засідання міського суду, на якому розглядали зміну запобіжного заходу Атамбаєва. Його адвокати просили скасувати арешт, але суд залишив рішення в силі. Атамбаєва затримали 8 серпня після дводенного штурму його резиденції. Його затримали у справі про корупцію у рамках незаконного звільнення кримінального авторитета Азіза Батукаєва. Пізніше Атамбаєву пред'явили звинувачення в корупції по п'яти інших справах, які оголосили при позбавленні його недоторканності і статусу екс-президента.

 

Раніше Генрокуратура Киргизстану висунула звинувачення проти Атамбаєва в зв'язку з подіями в селищі Кой-Таші. 

 

Нагадаємо, 9 серпня адвокат Атамбаєва заявив, що спецслужби помістили екс-президента до слідчого ізолятора. За його словами, Атамбаєва обвинувачують у незаконному звільненні у 2013 році кримінального авторитета Азіза Батукаєва.

 

Як повідомлялося, увечері 8 серпня силовики затримали колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва в його резиденції в селі Кой-Таш.

 

Зауважимо, у кінці червня парламент Киргизстану позбавив Атамбаєва статусу екс-президента, чим зняв з нього недоторканність. Після цього колишній глава Киргизстану тричі отримував виклики на допити від слідчих МВС, але на них не з'явився. Основні звинувачення пов'язані з корупцією та незаконним збагаченням. Атамбаєв звинувачення категорично заперечує.

 

Алмазбек Атамбаєв очолював Киргизстан з 2011 по 2017 рік. Він не висувався на черговий термін, вирішивши підтримати кандидата Сооронбая Жеенбекова. Але після зміни влади між політиками виник конфлікт. Внаслідок цього члени Соціал-демократичної партії Киргизстану, до якої належать і Атамбаєв, і Жеенбеков, розділилися на прихильників колишнього і чинного президентів.