Столтенберг не виключив застосування статті 5 статуту НАТО у разі кібератак з боку РФ

17 Вересня 2018, 09:56

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг не виключив застосування статті 5 статуту НАТО у разі кібератак з боку Росії. Про це йдеться  в інтерв'ю виданню Axios.

 

Так, на питання чи можуть країни Альянсу прийняти рішення щодо застосування статті 5  про колективну оборону у разі кібреатак на союзників з боку Москви генсек відповів: "Не автоматично. Це залежить від характеру кібератаки".

 

Водночас за його словами,  ще кілька років тому НАТО ухвалило рішення, що допускає застосування статті 5 статуту у разі серйозних кібератак.

 

"Це стосується не тільки атак із застосуванням звичайних озброєнь, а й кібератак. Ми ніколи не будемо конкретними щодо того, коли ми запускаємо статтю 5", – пояснив він, додавши, що "важливим є те, що ми чітко заявили про можливість у разі потреби застосування статті 5, і що, одночасно, ми зміцнюємо нашу кібероборону ".

 

Стаття 5 статуту НАТО передбачає, що "збройний напад на одну або кілька з них (держав Альянсу, – Ред.) у Євро­­пі чи Північній Америці вважатиметься нападом на них усі: і відповідно… кожна з них… надасть допомогу тій стороні або сторонам, які зазнали нападу… включ­­но із застосуванням збройної сили".

 

Раніше стало відомо, що за ініціативою Литви країни ЄС підписали протокол про наміри створювати сили швидкого кібернетичного реагування.   Зазначається, що документ підписали в Люксембурзі міністри оборони Литви, Естонії, Хорватії, Нідерландів та Румунії. Зокрема, Франція, Іспанія, Польща і Фінляндія долучаться до ініціативи пізніше.