«Список Магнітского» надихнув адвокатів створити у США «список Pussy Riot»

24 Вересня 2012, 08:18

Головним ініціатором створення списку став адвокат Надії Толоконникової Марк Фейгін. Він заявив, що в список Pussy Riot увійдуть всі учасники процесу над дівчатами.

Адвокат також зазначив, що в його планах введення списку російських чиновників, яким заборонений в'їзд у європейські країни.

До списку також будуть включені журналісти, які, на думку адвокатів засуджених дівчат і міжнародних правозахисників, упереджено висвітлювали суд над Pussy Riot.

Як повідомлялось, 16 вересня учасниці панк-групи PussyRiot звернулися до адміністрації СІЗО № 6, де вони утримуються, з проханням залишити їх відбувати покарання в московському ізоляторі.

17 серпня суд у Москві засудив трьох учасниць гурту PussyRiot Марію Альохіну, Катерину Самуцевич і Надію Толоконнікову до двох років позбавлення волі у колонії загального режиму, визнавши їх винними в «хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті». Причиною стала акція 21 лютого в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав «панк-молебнем», спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, «Богородице-Діво, Путіна прожени!». Учасниці гурту називали вирок їм «особистою помстою Путіна».

Нагадаємо, комітет Європарламенту із закордонних справ пропонує ввести санкції проти російських офіційних осіб, яких європейська сторона вважає винними у загибелі юриста Сєргєя Магнітского.

Раніше Конгрес США підготував два варіанти «закону Магнітского», що передбачає санкції проти російських чиновників, яких підозрюють у причетності до смерті юриста в СІЗО.

На початку вересня уряд Великої Британії ввів у дію і передав своєму посольству в Москві імена російських чиновників і силовиків, яким заборонений в'їзд на британську територію у зв'язку зі «справою Магнітского».

Сєргєй Магнітскій, юрист фонду HermitageCapital, заявив про розкриття ним великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків, взятий під варту і помер у СІЗО в Москві у 2009 році.

Смерть Магнітского викликала хвилю обурення в суспільстві. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків.

Читайте також Нові опричники: справа Pussy Riot активізувала сучасних чорносотенців у Росії