НОВИНИ

США підготували дві версії «закону Магнітского»

Конгрес США підготував два варіанти «закону Магнітского», що передбачає санкції проти російських чиновників, яких підозрюють у причетності до смерті юриста в СІЗО. Про це заявила держсекретар США Хіларі Клінтон на підсумковій прес-конференції саміту АТЕС у Владивостоці, повідомля Reuters.

Клінтон підкреслила, що конгресмени уважно стежать за розслідуванням загибелі Сєргєя Магнітского і вважають за необхідне підтримувати тему дотримання прав людини в Росії.

Держсекретар США також пояснила, що американський уряд і адміністрація президента Барака Обами вже зробили «важливі дії, щоб ніхто з тих, хто якимось чином пов'язаний із справою Магнітского, не міг би приїхати до США».

Коли проекти конгресменів будуть розглянуті, держсекретар США не уточнила. Проте вона висловила надію, що поправка Джексона-Веника, зі скасуванням якої пов'язують ухвалення «закону Магнітского», буде скасовано у вересні 2012 року.

На початку серпня Конгрес США відклав розгляд обох проектів до завершення канікул, які тривають протягом п'яти тижнів.

Як повідомлялось,  на початку вересня уряд Великої Британії ввів у дію і передав своєму посольству в Москві імена російських чиновників і силовиків, яким заборонений в'їзд на британську територію в зв'язку зі «справою Магнітского».

У липні Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі прийняла так звану «резолюцію Магнітского», в якій закликала країни Європи ввести санкції проти російських чиновників, причетних до смерті в московському СІЗО юриста Сєргєя Магнітского.

26 червня комітет з міжнародних відносин Сенату США одноголосно схвалив так званий «акт Магнітського». На підтримку законопроекту висловилися як республіканці, так і демократи.

Нагадаємо, у квітні США розкритикували рішення російських слідчих зупинити кримінальне переслідування щодо однієї з обвинувачуваних у справі Сєргєя Магнітского. Представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон очікує від російської влади ретельного розслідування обставин смерті Магнітского та притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Сєргєй Магнітскій, юрист фонду HermitageCapital, заявив про розкриття ним великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків, взятий під варту і помер у СІЗО в Москві у 2009 році.

Смерть Магнітского викликала хвилю обурення в суспільстві. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.