НОВИНИ

Учасниць Pussy Riot засудили до двох років ув’язнення

Хамовніческій суд Москви визнав трьох учасниць панк-групи Pussy Riot винними в хуліганстві за мотивами релігійної ненависті і ворожнечі і засудив кожну з них до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму.

При призначенні покарання суд врахував пом'якшуючі обставини і думки потерпілих.

Суддя Марина Сирова зазначила, що акція була ретельно спланована, був підготовлений "кожен етап злочину". Для здійснення протиправних дій вони організували групу, ряд її учасників втекли, йдеться у вироку.

"Підсудні усвідомлювали образливий характер своїх дій і зовнішній вигляд. Мали намір надати своїм діям публічний розголос і громадський резонанс, хотіли образити не тільки служителів храму, але й широку громадськість, вони завдали глибокої образи православним віруючим", - сказала суддя.

Читайте також: Pussy Riot налякали владу більше, ніж десять Болотних

Нагадаємо, панк-група Pussy Riot організовувала свої виступи у форматі несанкціонованих акцій в не призначених для цього місцях. "Майданчиком" для виступу ставали станції московського метро, дахи тролейбусів, слідчий ізолятор поліції, Червона площа і храм Христа Спасителя.

За останню акцію, проведену 21 лютого і названу "панк-молебень", "Богородиця, Путіна прожени!" у храмі Хреста Спасителя дівчата були заарештовані.

На лаві підсудних опинились 22-річна Надія Толоконникова, 24-річна Марія Альохіна і 30-річна Катерина Самуцевич.

Їх звинуватили у хуліганстві. Прокурори вимагали для них трьох років ув'язнення.

Читайте також: Тарас Шевченко і Pussy Riot

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.