South China Morning Post: Україна віддасть Китаю в оренду 3 млн га сільгоспугідь

23 Вересня 2013, 13:25

«Це визначний крок у нещодавніх зусиллях Китаю заохочувати свої компанії вести сільське господарство закордоном», – пише видання.

Згідно із 50-річним планом, Україна спершу надасть Китаю щонайменше 100 тис. гектарів – територію майже завбільшки з Гонконг – високоякісних сільськогосподарських угідь на сході Дніпропетровської області, в основному для вирощування сільськогосподарських культур та розведення свиней. У підсумку ж проект розширять до трьох мільйонів гектарів.

Дінг Лі, старший науковий співробітник у сфері сільського господарства центру Anbound Consulting у Пекіні, в коментарі виданню сказав, що угода стала серйозним кроком для Китаю порівняно із попередніми закордонним сільськогосподарськими проектами. Так, у квітні 2009, Китай мав заледве два мільйони гектарів сільськогосподарських угідь закордоном, тому три гектари, на його думку, означатимуть дуже великий проект.

Угоду підписано у липні між компанією Xinjiang Production and Construction Corps (XPCC) та українською компанією KSG AGRO. Про це йдеться у заяві XPCC, на яку посилається видання.

За даними видання, компанія XPCC також відома як Bingtuan, є напіввійськовою організацією, яку засновано у Сінцзян-Уйгурському автономному районі Китаю у 1950-х, щоб освоювати сільськогосподарські угіддя та консолідувати захист проти Радянського Союзу.

Компанія XPCC також інвестує в Україну й іншим шляхом.

«Вона підписала меморандум раніше цього року із автономною республікою Крим щодо інвестицій в інфраструктурні проекти на півострові, включно із побудовою швидкісної автомагістралі, житлового проекту уряду та мосту через Керченську протоку», – повідомляє South China Morning Post, – «Минулого року експортно-імпортний банк Китаю затвердив $3 мільярди сільськогосподарського кредиту Україні. Було засновано фонд для спільних будівельних проектів із очікуваним вкладом у сумі $600 мільйонів цього року».

Сільськогосподарський проект став вагомою частиною китайської харчової програми. До цього Китай вже робив вагомі сільськогосподарські інвестиції, в основному у країни Латинської Америки.

За даними видання, «компанія Beidahuang придбала 234 тис. гектарів для вирощування сої та кукурудзи в Аргентині, в той час як Chongqing Grain заплатила $375 мільйонів за плантації соєвих бобів у Бразилії та $1,2 мільйони за землю в Аргентині для вирощування соєвих бобів, кукурудзи та бавовни».

Читайте також: Чорноземи наказано притримати. Кому вигідне продовження мораторію на продаж сільгоспземель?