Соціолог розкрив мовні маніпуляції Медведчука

9 Липня 2012, 15:23

Як розповідає професор Паніотто, ще в травні рух «Український вибір» (очолюваний Віктором Медведчуком – Ред.) замовив КМІС опитування на мовну тематику, але, як власник результатів, заборонив публікувати частину з них. Лише 3 липня замовник попросив КМІС опублікувати ці дані в той же день.

«Питання замовника з методичного боку сформульоване коректно й у нас не було підстав з ним не погоджуватися – «як ви ставитеся до пропозиції, щоб українська мова залишалася єдиною державною, а російську мову та мови національних меншин зробити другою офіційною мовою в тих регіонах України, де більшість населення (50% або більше) цього бажає?», – розповідає Паніотто.

Водночас, наголошує автор статті, це питання не має прямого відношення до прийнятого 3 липня Закону про мови, котрий встановлює частку не в 50% (як в опитуванні), а в 10%, і не ставить введення «регіональної мови» в залежність від волевиявлення громадян, а віддає його на відкуп місцевим радам.

На думку Паніотто, розіславши дані опитування в день голосування за Закон про мови, представники руху «Український вибір» зманіпулювали соціологами, створивши в аудиторії ілюзію, нібито більшість громадян підтримують скандальний закон. Водночас, наголошує гендиректор КМІС, формально така маніпуляційна схема залишається цілком законною.

Читайте також: «УкрАинский выбор»: у парламенті Медведчук відстоюватиме інтереси Путіна

Нагадаємо, 3 липня у день прийняття мовного закону було оприлюднено дані опитування КМІС, згідно з якими близько 65% громадян України підтримують надання російській та іншим мовам нацменшин офіційного статусу в тих областях, де більшість місцевих мешканців хочуть цього. Проти надання регіонального визнання іншим мовам, за інформацією КМІС, виступають 27% мешканців країни.

Водночас в газеті "Комсомольская правда в Украине" було опубліковано матеріал Віктора Медведчука під заголовком "74% граждан Украины выступают за русский язык", де в тексті йшлося саме про ці дані опитування.