Сім гучних позовів проти Януковича

7 Жовтня 2011, 16:55

Днями народний депутат від фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко звернувся до Вищого адміністративного суду із позовом до президента Віктора Януковича через його нібито незаконне призначення Родіона Кірєєва суддею Печерського райсуду Києва.

Втім, на думку експертів, в Одарченка вкрай мало шансів виграти справу. 

У вересні цього року також було оскаржене рішення Януковича про присвоєння митрополиту Київському і всієї України УПЦ МП Володимира звання «Герой України». 5 жовтня Вищий адміністративний суд визнав законним указ президента.

У липні до Вищого адміністративного суду надійшов позов проти президента Віктора Януковича у зв'язку з бездіяльністю глави держави при виконанні своїх передвиборних обіцянок, у тому числі обіцянок про податкові канікули для бізнесу і зниження ПДВ. Крім того, у позові було зазначено, що нинішній глава держави обіцяв перехід на контрактну армію з 1 січня 2011 року.

Вже на початку серпня суд відмовився визнати протиправною бездіяльність Януковича. Це рішення було оскаржене.

У червні цього року до Вищого адміністративного суду позов на президента Януковича подала дружина зниклого з України палестинця Дірар Абу-Сісі Вероніка.

Вона вимагала «визнати бездіяльність президента щодо зникнення Дірара Абу-Сісі з території України 18-19 лютого року і його переміщення в Ізраїль суперечить Конституції, чинному законодавству, а також принципам міжнародного права».

Дружина палестинця зверталася до президента 25 лютого, 12, 19 і 21 травня і 13 квітня. За її словами, на вказані звернення офіційного письмової відповіді про заходи, спрямовані на встановлення місцезнаходження палестинського інженера, не надходило, а «лише інформація з адміністрації президента декларативного характеру (відписки) про перенаправлення запитів в інші владні структури».

Зазначимо, на початку березня стало відомо, що Абу-Сісі перебуває в ізраїльській в'язниці. Це згодом офіційно підтвердив Ізраїль.

Навесні у Печерський суд міста Києва надійшов позов претендента на посаду прес-секретаря президента Віктора Януковича, спрямований проти глави держави.

Ініціатором судового позову проти президента став журналіст Юрій Свірко. «Я люблю жарти, чудово розумів, що мене не призначать прес-секретарем, але оскільки була вакансія, торік я надіслав заяву. Жодної відповіді я не отримав, хоча в Україні діє Кодекс законів про працю, де забороняється необґрунтована відмова в прийнятті на роботу», – пояснив він.

У травні суддя Вовк закрив провадження у цій справі, оскільки, розгляд такої справи віднесено до юрисдикції адміністративного суду. Свірко цю судову ухвалу оскаржив.

У квітні, активіст Мережі громадянської дії «Опір» Андрій Левус звернувся з позовом до Вищого адміністративного суду про визнання протиправними дій президента Януковича під час підписання Харківський угод.

Левус вважає, що дії створили загроза національним інтересам і національній безпеці, економічній безпеці України. Крім того, нехтуються права народу України, порушені, зокрема, його особисті права, свободи та інтереси у сфері публічно-правових відносин.

У 2010 році, у жовтні, позов проти президента Віктора Януковича подало видання «Українська правда». Позов був поданий у зв'язку з відмовою повідомити, засновником якого акціонерного товариства є Янукович.

Видання посилалось на те, що у своїй декларації про доходи Янукович вказав, що має внески до статутних капіталів підприємств, установ і організацій номінальною вартістю 6,5 тисяч гривень. Тому видання подало інформаційний запит до Адміністрації Президента щодо надання інформації про те, акціонером якого господарського товариства виступає президент Янукович.