НОВИНИ

На Януковича подали в суд через присвоєння звання Героя главі УПЦ МП

У Вищий адміністративний суд надійшла скарга на рішення президента Віктора Януковича про присвоєння митрополиту Київському і всієї України УПЦ МП Володимира звання «Герой України».

Зокрема, позивач вимагає визнати незаконним Указ глави держави про присвоєння звання «Герой України» Володимиру Сабодану (Митрополиту Київському і всієї України Української православної церкви Московського патріархату Володимира).

Позов був поданий 2 вересня.

На своєму засіданні 9 вересня Вищий адміністративний суд України ухвалив рішення залучити до судового розгляду самого Митрополита, оскільки «рішення по даній справі може вплинути на його права та інтереси».

Судове засідання призначено на 5 жовтня цього року.

Нагадаємо, відповідний указ щодо присвоєння звання Героя України предстоятелю Української православної церкви Московського патріархату митрополитові Володимиру 9 липня цього року.

Як відомо, 2 серпня Вищий адміністративний суд залишив у силі рішення Донецького окружного адміністративного суду та Донецького апеляційного адміністративного суду про визнання незаконним присвоєння звання «Герой України» лідеру ОУН Степану Бандері і головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу. Глава держави Віктор Янукович пізніше прокоментував ці рішення, заявивши, що не сумнівається у правильності судових вердиктів.

Екс-президент Віктор Ющенко, який підписував оскаржені укази, вже подав заяву до Верховного суду України, де спробує повернути Бандері та Шухевичу високі звання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.