Сепаратисти переслідують кримських татар, ромів, євреїв і українців

25 Квітня 2014, 16:59

Кримські тарари

9 квітня у селі Малореченське (Велика Алушта) невідомі осквернили пам'ятний камінь відомому кримському балетмейстеру Акіму Джемілєву.

В очільників Меджлісу були проблеми з перетином кордону на материкову частину України. Російські прикордонники не пропускали Джемілєва, тому що його прізвище, буцімто, було включене до списку нев'їзних громадян на територію Криму. Зрештою, як повідомив Джемілєв, після "дзвінка з Москви", їх кортеж пропустили.

Спричинило скандал і підняття над Меджлісом українського прапора. Так 19 квітня Державний прапор України на будівлі Меджлісу в Сімферополі став причиною візиту до будівлі представників місцевої поліції. А 20 квітня "губернатор" Криму Сергій Аксьонов розцінив підняття українського прапора над будівлею Меджлісу в Сімферополі з нагоди повернення лідера кримських татар Мустафи Джемілєва до Криму як провокацію, і пригрозив кримським татарам визнати їх естремістами. 

Наступного дня на будівлю Меджлісу кримськотатарського народу невідомі в камуфляжі вчинили напад, щоб зірвати прапор України.

У результаті постраждали жінки – вахтер Зодіє Салієва, прес -секретар Лілія Муслімова і головний бухгалтер "Фонду "Крим" Марлена Сейтасанова, які пербували у Меджлісі. 

Нещодавно один з лідерів кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, посилаючись на власні джерела в російських спецслужбах, заявив, що у ФСБ є думки про депортацію кримських татар.

"Як нам повідомили, прибічників депортації, або створення умов, які призведуть до того, що кримські татари підуть з Криму, – більшість", – зазначив політик.

Шовіністичні прояви значно посилилися і на побутовому рівні в Криму.

"Наприклад, ці т.з. "казакі" питаються: 'Коли ви поїдете? Адже вас все одно будуть виселяти. Я хотів заселитися у вашу квартиру". Це говорять гарні сусіди, які ходили одне до одного в гості",  – розповів Джемілєв.

За його словами, така сама ситуація в школах — діти починають нападати на кримських татар, особливо якщо вони говорять своєю мовою.

Також, згідно з інформацією, кримських татар, які проживають в Автономній республіці Крим та відмовляються від російського громадянства, звільняють з роботи.

Згодом президент РФ Владімір Путін підписав указ про реабілітацію кримськотатарського та інших народів Криму, що постраждали від репресій.

Проте глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на грубі помилки у документі.

 

Євреї

На початку квітня в Одесі невідомі залишили зображення свастики, «вовчого гачка», написи «Правий сектор» і «Слава Україні» на меморіалі в пам'ять жертв Голокосту, а також стінах одеських будинків. В УНСО і «Правому секторі» назвали анонімних організаторів написів провокаторами, а також запевнили, що не мають ніякого відношення до події, і засуджують цей мерзенний акт.

Міліція кваліфікувала правопорушення за ч.1 ст.296 Кримінального кодексу України (хуліганство).

Згодом представники єврейської громади Одеси та активісти УНСО прибрали антисемітські графіті з вулиць міста.

 19 квітня у Донецьку повідомили про розповсюдження листівок антисемітського характеру від імені "Донецької народної республіки". Зокрема, у листівках йшлося, що у разі реєстрації нібито необхідно сплатити $50, а в паспорті має з'явитись відмітка про віросповідання. Окрім того, сепаратистам необхідно пред'явити документи, що підтверджують право власності на нерухомість та транспорт.

"У разі ухилення від реєстрації винні будуть позбавлені громадянства і вислні в примусовому порядку за межі республіки з конфіскацією майна", – йшлося в листівці.

На відвертий антисемітизм відреагували українські політики. Так прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд не допустить розпалювання міжнаціональної ворожнечі і вживатиме всі передбачені законом заходи для недопущення імпорту в Україну антисемітизму і ксенофобії.

Крім того, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевнив, що правоохоронці роблять усе, аби знайти та притягнути до відповідальності авторів і розповсюджувачів матеріалів, які принижують національну і людську гідність.

Навіть Донецька обласна організація Партії регіонів вимагала правоохоронців притягнути до відповідальності авторів цих листівок. 

Тим часом, співголова самопроголошеної "Донецької народної республіки" Денис Пушилін, чий підпис нібито стоїть під повідомленням на листівках, назвав їх розповсюдження "провокацією".

Як відомо, минулого року від нападів на ґрунті ксенофобії та національної ворожнечі у 32 регіонах Росії загинули 20 людей, у тому числі в Москві – 8, Петербурзі – 3 людини.

Нещодавно у Севастополі невідомі вандали осквернили пам'ятник жертвам Голокосту, який встановлений на згадку про 4200 євреїв і кримчаків, знищених 12 липня 1942 фашистськими окупантами. Зловмисники намалювали червоною фарбою п'ятикутну зірку, серп і молот, а також якісь незрозумілі символи і зафарбували пам'ятні написи.

Роми

19 квітня збройні сепаратисти грабували будинки ромів у Слов'янську. Свої дії вони пояснювали боротьбою з торгівлею наркотиками. Того ж дня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що не допустить розпалювання міжнаціональної ворожнечі на Донбасі.

Розслідуванням злочинів антисемітського характеру в Донецькій області зайнялися СБУ та МВС.

Того ж дня глава МВС Арсен Аваков заявив, що правоохоронці роблять усе, аби знайти та притягнути до відповідальності усіх причетних до погромів ромів у Слов’янську. Він звернувся до жителів Донеччини надати правоохоронцям інформацію про авторів антисемітських листівок та організаторів нападів на ромів.

23 квітня у Слов'янську знову грабували житлові будинки ромів. Так, озброєні сепаратисти вриваються до будинків і виносять з них майно. В одному з будинків злочинці намагалися прострелити дверний замок. Після пострілу куля зрикошетила і потрапила в ногу сепаратисту.

 

Українці

За час російської агресії у Криму й на Сході сталися численні випадки, коли людей, які розмовляли українською мовою ображали й навіть застосовували фізичну силу. 

Тим часом російські прикордонники на кордоні з Україною проводять масові перевірки документів українців, які в’їжджають на територію Російської Федерації. Вже три тижні за будь-які "дрібниці" українців знімають з поїздів і повертають назад в Україну. Причини можуть бути різні: не подобається шрифт букв в паспортах, потертості в документах, а іноді і просто без причин".

Декому взагалі вручають документи про заборону в'їзду – серед таких здебільшого не заробітчани, а ті українці, що мають родичів у Росії. Більшості з цих пасажирів без пояснення вручили "для ознайомлення" документи, в яких зазначалось, що їм заборонено в’їжджати у Москву до 2015, 2016 року чи навіть на більший термін.

Окрім того, громадянам України термін відмови від російського громадянства в Криму хоч і обіцяли продовжити, проте не зробили цього. "Термін не продовжується, тому що закріплений в законі. Для цього було виділено один місяць. На сьогоднішній день таких заяв (про відмову від російського громадянства) прийнято 3427. І, я думаю, що ця цифра остаточна", – сказав заступник глави ФМС РФ Сєргєй Калюжний

Нещодавно лідер сепаратистів у Слов’янську В’ячеслав Пономарьов звернувся до мешканців міста із закликом про необхідність «виявлення підозрілих елементів, які розмовляють українською мовою».