НОВИНИ

Донецькі регіонали вимагають покарати місцевих антисемітів

Донецька обласна організація Партії регіонів вимагає правоохоронців притягнути до відповідальності авторів антисемітських листівок. Про це повідомляється в заяві на офіційному сайті організації.

«На початку минулого тижня, в Донецьку біля синагоги і в соціальних мережах, почали поширювати антисемітські листівки, в яких містяться вимоги пройти реєстрацію, а також погрози представникам єврейської національності. У вищезазначених листівках євреїв змушують зареєструватися в 514 кабінеті захопленого будівлі облдержадміністрації, погрожуючи всім, хто не зробить цього, негайною розправою», - йдеться у заяві.

Регіонали зазначають, що більше 80 років тому «антисемітизм став невід'ємною частиною фашистської риторики».

«У гонитві за популізмом нацистська влада в самій Німеччині, а також на окупованих територіях, змушувала єврейський народ приходити на пункти реєстрації.

«Це закінчилося світової людською трагедією. Сьогодні в Донецьку цей шлях намагаються почати знову ", - йдеться на сайті.

Відтак Донецька обласна організація Партії регіонів заявила, що «всі причетні до створення та поширення даних листівок та інших проявів антисемітизму, які є і сьогодні - є провокаторами».

"Регіонали" вимагають від правоохоронних органів, встановити їх особи і притягти до відповідальності за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Партія регіонів у заяві категорично засудила всі прояви антисемітизму і вважає їх неприпустимими в сучасному суспільстві .

"Закликаємо всіх членів Партії регіонів, наших прихильників, співчуваючих, а також всіх жителів Донецької області, які поділяють наші переконання, засудити спроби антисемітизму і приєднатися до нашої заяви", - йдеться в заяві.

Як повідомлялось, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд не допустить розпалювання міжнаціональної ворожнечі і вживатиме всі передбачені законом заходи для недопущення імпорту в Україну антисемітизму і ксенофобії.

Крім того, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевнив, що правоохоронці роблять усе, аби знайти та притягнути до відповідальності авторів і розповсюджувачів матеріалів, які принижують національну і людську гідність.

Також Служба безпеки України розслідує факти розповсюдження у Донецьку листівок антисемітського характеру від імені "донецької народної республіки". 

Тим часом, співголова самопроголошеної "донецької народної республіки" Денис Пушилін, чий підпис нібито стоїть під повідомленням на листівках, назвав їх розповсюдження "провокацією".