Глава МВС Італії і віце-прем'єр-міністр Маттео Сальвіні звинуватив Європейський союз в спробі "обдурити" Велику Британію в переговорах про вихід з ЄС. Про це він заявив в інтерв'ю The Sunday Times.
Сальвіні закликає британського прем'єра Терезу Мей прийняти більш жорстку позицію в переговорах з ЄС про Brexit.
"Мій досвід в Європейському парламенті підказує мені, що ви або відстоюєте себе, або вони обманюють вас", – сказав Сальвіні.
Лідер італійських правих також заявив, що Мей повинна бути готова вийти з переговорів без угоди: "Тому що за деякими принципами немає необхідності бути гнучкими, і ви не повинні відступати".
Він також звинувачує ЄС в тому, що блок намагається покарати Британію за голосування на референдумі про вихід.
"Немає ніякої об'єктивності або сумлінності з боку європейської сторони" – зазначив він.
Нагадаємо, у четвер, 21 червня, у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.
19 червня Палата лордів проголосувала за поправку, яка надає право парламенту накласти вето на остаточну угоду щодо виходу Британії з ЄС. За поправку проголосували 354 члени Палати лордів, 235 були проти.
13 червня у Британії парламент проголосував за урядовий план виходу країни з ЄС Зазначається, що нижня палата схвалила даний план 324 голосами проти 298.
24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.
19 березня ЄC та Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.
Так, 7 березня глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Великою Британією після Brexit.
На початку лютого Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Європейського Союзу.
Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.
Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.