Російський дипломат натякнув, що Україні краще не смикатися

9 Червня 2011, 14:28

«Зрозуміло, що якщо два партнери перебувають у стані судового протистояння – це не покращує переговорний клімат між ними», – сказав дипломат.

Водночас він зазначив, що «подавати або не подавати позов – це суверенне право будь-якої держави, так само, як і будь-якого громадянина, тому тут немає жодних проблем».

Урін підкреслив, що російська сторона переконана у своїй правовій позиції.

«Ми вважаємо, що з правової точки зору позиція Росії і «Газпрому» як контрагента – бездоганна», – підкреслив він.

Дипломат додав, що російська сторона вважає контракти, підписані з Україною в газовій сфері, ринковими і такими, що відповідають міжнародним стандартам, і такі ж самі контракти Росія підписала з рештою країн.

На думку Уріна, якщо Україна дійсно хоче забезпечити свою промисловість дешевшими енергоресурсами, їй потрібно серйозно подумати про інтеграційні процеси з Росією. «Інших варіантів, якщо чесно, я просто не бачу», – сказав Урін.

При цьому, за його словами, ніхто Україну насильно до Митного союзу не тягне, але її вступ до цієї організації дав би країні хороший імпульс для розвитку своєї економіки.

«Є цілий ряд очевидних плюсів для України, і про це вже багато сказано, але, природно, ніякого насильства тут немає, і це вибір України», – зазначив дипломат.

Крім того, він закликав не політизувати українсько-російські переговори про ціну на газ. За словами Уріна, вони є виключно питанням господарським.

«Це все ж таки питання господарське», – сказав він.

Коментуючи заяву керівника «Газпрому» Олексія Міллера про те, що наприкінці року ціна на газ для України становитиме $500, Урін нагадав, що тут не була врахована знижка, передбачена Харківськими угодами 2010 року.

«З приводу ціни у $500 – це ціна без знижки. Вона не є неринковою або несправедливою, оскільки і зараз вона відповідає середньоєвропейському рівню. Для України вона буде нижче за рахунок «харківської» знижки», – сказав дипломат.

Він переконаний, що ціни на газ не критичний чинник «для будь-якої економіки». Тому Урін закликав «не роздувати цю тему і не перетворювати її на головне питання двосторонніх відносин».

Як повідомлялося, після нещодавніх невдалих газових переговорів, Україна отримуватиме газ за цінами згідно з угодами підписаними Юлією Тимошенко, які уряд Миколи Азарова вважає обтяжливими для вітчизняної економіки.

Проте прем'єр Росії Володимир Путін вважає газові угоди між Україною й Росією такими, що відображають інтереси обох країн.