Російські політики та експерти вважають, що більшість населення не визнає вибори легітимними

4 Березня 2012, 21:53
Зокрема, екс-президент СРСР Михайло Горбачов сумнівається в тому, що результати виборів президента Росії відображають реальні переваги населення.
 
"Є великий сумнів, що вони (результати голосування – Ред.) відображають реальні настрої в суспільстві. Але якщо немає документальних даних про якісь масові фальсифікації, то говорити про це складно", – сказав Горбачов.

Він також зазначив, що "для тих, хто серйозно стежив за цим процесом, в результатах виборів нічого дивного немає".

"Можна сказати, що в суспільстві президент вже був обраний (ще до голосування – Ред.). Тому зараз треба зосередитись на іншому", – зазначив Горбачов. 
 
Зокрема, на його думку, "в Росії дуже погано з виборчою системою і особливо це було видно на виборах до Держдуми".

Російський опозиціонер Алєксєй Навальний заявив, що на президентських виборах, що проходять сьогодні у Росії, мастштаби фальсифікацій, особливо у Москві, є грандіозними.
 
Він підтверджує, що найпоширенішою є технологія "каруселі", коли одних і тих ж людей перевозять автобусами голосувати від дільниці до дільниці не за місцем проживання. Крім цього, на його думку, ці вибори відбуваються на тлі невдоволення багатьох росіян повідомленнями про масові фальсифікації під час грудневих парламентських виборів на користь партії Владіміра Путіна "Єдіная Росія".
 
"Величезна кількість людей не визнає Путіна президентом і продовжуватиме протестувати різними методами, в тому числі на демонстраціях на вулицях. Протести не зупиняться. Їх лише побільшає", – сказав Навальний.
 
Співголова Партії народної свободи (ПАРНАС), екс-прем'єр Росії Міхаїл Касьянов вважає, що результати виборів президента Росії не відображають реального стану справ.
 
"В принципі, все йде за передбачуваним сценарієм. Але сама цифра все ж повинна бути більш прийнятна для перетравлення – ну, нехай 55-56%", – сказав Касьянов. На його думку, "хід голосування показав, що вибори не можна назвати ні вільними, ні справедливими з урахуванням всіх виявлених "каруселей" та інших порушень".
 
"І за деякими опитуваннями лише 40% росіян будуть вважати, що вибори пройшли об'єктивно", – вважає Касьянов.  
 
"У зв'язку з усім цим зараз, на наш погляд, починається небезпечний період, і тому ми будемо вимагати дострокових виборів – спочатку в Державну Думу, а потім і президента країни", – заявив він.
 
Політолог, голова Фонду ефективної політики Гліб Павловський прогнозує посилення протестної активності в Росії. "Безсумнівно, протестна активність буде поступово розростатися. Важливо, щоб з'явилося щось крім вуличної активності. На вулицях долі країни вирішуватися не можуть", – вважає він.
 
Павловський заявив, що перемога Путіна була закономірною. "Результати Путіна – очікувані. Завдання було поставлене перед сильною в цьому відношенні політичної машиною. Мільйони населення, прикріплені до бюджету, повинні були виконати свою роль", – сказав Павловський.
 
При цьому, за словами політолога, "у відсотках, які отримав Путін, є велика частка тих, хто голосував щиро", – повідомив він.
 
"Цікаво, що в містах, починаючи з Москви, на друге місце виходить Прохоров. Це нове явище. Голосували за Прохорова – це голосували свідомо не "за "Путіна. Перед нами – тимчасово, я сподіваюся, що розкололася Росія. Її дуже велика частина, живе в містах, не прийме результати цих виборів, якими б вони не були. Майбутнє залежить від того, чи зможуть домовитися Росія "за" Путіна і Росія не "за" Путіна. Питання в тому, чи зможуть вони знайти спільну мову, сьогодні її немає ", – зауважив Павловський.