НОВИНИ

Вибори в Росії: нові повідомлення про порушення

У Росії під час виборів заявляють про нові порушення.

Зокрема, асоціація некомерційних організацій із захисту виборчих прав «Громадський контроль» прийняла понад 300 повідомлень про можливі порушення на президентських виборах.

Звернення пов'язані з повідомленнями про підвезення виборців на автобусах, випадках, коли представники ЗМІ та спостерігачі не були допущені на виборчі дільниці.

«Орловська область. Зафіксовані випадки, коли представники засобів масової інформації не були допущені на виборчі дільниці. В Орлі помічені кілька автобусів, що здійснюють підвіз виборців до виборчих дільниць», - йдеться в прес-релізі.

За даними організації, які звернулися також повідомили про напад на члена виборчої комісії на північно-заході столиці та включення в список виборців в день голосування близько 1,2 тис осіб.

Більше 1500 телефонних дзвінків зі скаргами про порушення на виборах в президенти РФ надійшло в ситуаційний центр «Вибори 2012», повідомила прес-служба члена Громадської палати Тіни Канделакі.

Зокрема, в 6% випадків використовувався адміністративний ресурс для створення переваг; в 4,4% - порушувалися права кандидатів; в 1,2% - підкуповувалися виборці. Ще 8,8% повідомлень припадає на інші порушення.

Крім того, було зафіксовано 126 випадків незаконного голосування та 462 випадки, коли відривний талон не вилучався.

В асоціації «Голос» нарахували близько 3 тисяч порушень на виборах.

Найпоширеніший вид порушення, за даними асоціації, - це тиск на виборців з боку начальства. Крім того, дуже активно використовується адміністративний ресурс. Також значна частина порушень пов'язана з голосуванням за відкріпними посвідченнями.

У російськійЛізі виборців нарахували також приблизно 3000 порушень. На їхню думку, найбільш поширеним типом є «карусель» - автобуси з людьми, які голосують на декількох ділянках нібито не за місцем проживання.

Натомість співголоваоб'єднаної ради спостерігачів Ігор Борісов заявив, що понад 80% анкет, заповнених міжнародними спостерігачами на президентських виборах, дають хороші оцінки.

«До нас надійшло 122 анкет, які пізніше будуть розміщені в мережі Інтернет, і за результатами обробок 81% анкет оцінюють процедуру голосування як «добре», - сказав Борісов.

За його словами, 19% анкет містять оцінки «задовільно».

«Оцінка занижена за те, що, наприклад, один з міжнародних спостерігачів, що працює в Іркутську, виявив, що на одній із дільниць є тільки один спостерігач від партії «Єдіная Росія». На іншій дільниці в Іркутську не був забезпечений доступ для проходу інвалідів», - сказав він.

Всеце, як вважає Борісов, свідчить лише про «скрупульозності роботи міжнародних спостерігачів».

Нагадаємо, явка виборців на виборах президента РФ, за даними на 18:00 за місевим часом, склала 56,3%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.