Росія видворяє з країни британську студентку, яка збирала матеріал для наукової роботи

3 Квітня 2015, 16:27

Федеральна міграційна служба РФ зобов’язала залишити країну аспірантку Ноттінгемського університету Лору Самнер, яка приїхала до російського Нижнього Новгорода, щоб зібрати матеріал для наукової роботи. Про це повідомило західне видання Sky News, посилаючись на офіційне повідомлення Федеральної міграційної служби РФ.

Як повідомляється, 25-річна Самнер працювала в архіві Нижнього Новгорода, коли до неї підійшли чиновники з міграційної служби. Громадянку Британії звинувачують у порушенні візового режиму і зобов’язали її залишити територію РФ протягом 10 днів.

Суть звинувачення полягає в тому, що Самнер приїхала до Росії за так званою «комерційною» візою, а в Нижньому Новгороді займалася науковою роботою.

«Під час свого перебування в Нижньогородській області громадянка займалася науковими дослідженнями, а саме збором інформації для написання наукової роботи», – зазначили у офіційному поясненні ФМС РФ.

Крім того, російські чиновники офіційно підтвердили, що Самнер оштрафували на дві тисячі рублів.

Також повідомляється, що російські ЗМІ звинувачують студентку у «шпигунстві». Зокрема, сайт Life News оприлюднив публікацію із заголовком «Суд Нижнього Новгорода вигнав британську шпигунку з Росії». Крім того, новинний портал стверджував, що наукового керівника Самнер фінансує «рада соціально-економічного розвитку Великобританії», і він начебто працює над темами «актуальними в світлі роботи Заходу щодо формування в Росії умов для «кольорових революцій». Разом з тим російська влада не підтвердила інформацію про підозри у шпигунстві – справою Самнер займалися чиновники ФМС, в той час як розслідування за підозрою у шпигунстві входить до компетенції ФСБ.

Західні ЗМІ повідомляють, що в аккаунті Самнер у Twitter, який наразі видалений, вона описувала себе як «феміністку, любителя собак, і аспіранта історії». Вона займалася дослідженням умов праці робітників заводу в Нижньому Новгороді «в перші роки радянської влади з 1917 по 1921».

«Поки не ясно, яку потенційну загрозу ця діяльність може становити для російської держави», – зазначає Sky News.

Представник університету Ноттінгема заявив, що вони залишаються «у тісному контакті з Лорою, і її родиною у Великобританії», і що «незначні порушення візового режиму є результатом нещодавніх змін правил».

«Ми раді, що Лора в безпеці, і з нетерпінням чекаємо її повернення в Ноттінгем, щоб продовжити її навчання», – наголосив він, додавши, що надалі університет тісніше співпрацюватиме із органами влади для встановлення більшої ясності щодо візового режиму та детальніше консультуватиме студентів та працівників, що прямують до РФ.

У Міністерстві закордонних справ Британії також підтвердили, що надають консульську допомогу британським підданим в Росії.

Нагадаємо, раніше Комітет ООН розкритикував ситуацію з правами людини в РФ.