Росія відреагувала на розслідування Bellingcat у справі авіакатастрофи MH17

7 Березня 2016, 20:32

У Міністерстві оборони Росії опублікували відповідь дослідникам незалежної британської групи Bellingcat про аварію Boeing-777. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони Росії. 

Офіційна позиція російського відомства звелася до того, що доповідь Bellingcat, на їхню думку, має антиросійську спрямованість і побудована на перекручених даних.

Читайте на сторінках Тижня інтерв’ю із засновником Bellingcat про докази російської причетності до катастрофи MH17

"Остання доповідь Bellingcat, втім, як і всі попередні, також побудована на псевдогіпотезах", – пишуть у Міноборони.

У відомстві також вважають, що фотографія бойовика, зроблена в районі пуску ракети "Бук" 20 липня 2014 року, не доводить провину Росії. До того ж, Міноборони РФ заперечує приналежність військового до Збройних сил РФ.

Нагадаємо, раніше учасникам Bellingcat вдалося встановити, що до катастрофи MH17 причетний батальйон 53 системи повітряної захисту з Курська. Один з них — Сергій М., командир бригади. Також згадуються Дмитро Т. і дев'ять лейтенантів, які перебували в «Буку» в день аварії літака. У розслідуванні йдеться і про «дуже досвідчених солдатів», які вміють керувати установкою.

В оприлюдненому 23 лютого 2016 року розслідуванні Bellingcat назвав імена осіб, імовірно причетних до катастрофи MH17.

Як повідомлялося, Рада безпеки Нідерландів 13 жовтня оприлюднила звіт про розслідування катастрофи МН17. У нідерландському звіті не назвали точне місце запуску ракети, а лише виділили зону діаметром 320 км, звідки це могли зробити.

Натомість Україна опублікувала власну версію розслідування катастрофи рейсу. Українські слідчі дійшли висновку, що ракету з "Буку" запустили з району Сніжного (перебуває під контролем бойовиків – ред.), а її траєкторія свідчить, що метою було ураження пілотів.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.